Navigatie overslaan

Gratis inloggen

Praat mee op onze sites, beheer je gegevens en abonnementen, krijg toegang tot jouw digitale magazines en lees exclusieve verhalen.

Door in te loggen bevestig je dat je de Algemene Voorwaarden en Privacyverklaring van de EO hebt gelezen en begrepen.

Hulp nodig?

Check de veelgestelde vragen.

NPO Start
Uitgelichte afbeelding

Zweedse royals kijken uit naar doop prinses Adrienne

5 juni 2018 · 12:39

Update: 27 mei 2025 · 19:03

De Zweedse koninklijke familie heeft een feestelijke dag in het verschiet. Prinses Adrienne, het drie maanden oude dochtertje van prinses Madeleine en Chris O’Neill, wordt vrijdag gedoopt in de kapel van Paleis Drottningholm.

De doopdienst vindt plaats om 12.00 uur en wordt geleid door de vrouwelijke aartsbisschop Antje Jackelén. Het prinsesje zal gedoopt worden met water uit een speciale bron die zich bevindt op het Zweedse eiland Öland. Een traditie die koning Carl Gustaf en koningin Silvia begonnen met de doop van hun oudste dochter Victoria.

Na de ceremonie zal er een receptie worden gehouden voor genodigden, gevolgd door een lunch. Het is nog niet bekend wie de peetouders van prinses Adrienne zijn. Naar verwachting maakt het Zweedse hof dit een dezer dagen bekend.

Doopjurk

Adrienne zal dezelfde doopjurk dragen als haar vierjarige zus Leonore en haar bijna driejarige broer Nicolas. Deze doopjurk uit 1906 is ook door haar opa koning Carl Gustaf, haar moeder Madeleine, haar tante Victoria, oom Carl Philip en al haar neefjes en nichtjes gedragen op de hoogtijdag.

Foto's: Kungahuset.se

Afbeelding van deze persoon
Meer over deze royalAdrienne Josephine Alice
Adrienne Josephine Alice

Meest gelezen

Lees ook

Mis niets van Blauw Bloed

Meld je aan voor de gratis nieuwsbrief. Je ontvangt eens in de twee weken een persoonlijke nieuwsbrief vol royaltynieuws, tips en exclusieve content in je inbox.

Lees onze privacyverklaring.