Déze prinses heeft een nieuwe baan
23 januari 2024 · 14:00
Update: 28 november 2024 · 15:53
Ze studeert momenteel nog Japanse Literatuur aan de Gakushuin-universiteit in Tokio, maar na haar afstuderen gaat ze aan de slag bij het Rode Kruis. We hebben het over prinses Aiko van Japan.
Het Japanse hof heeft bekend gemaakt dat de dochter van keizer Naruhito en keizerin Masako in april start met haar werkzaamheden voor het Rode Kruis in Tokio. Welke werkzaamheden ze daar precies gaat uitvoeren is nog niet bekend. Haar officiële taken voor de Japanse keizerlijke familie blijft Aiko gewoon voortzetten. In een statement laat Aiko weten dat ze "altijd interesse heeft gehad" in het Rode Kruis. De Japanse prinses kan straks op haar gemak aan de slag, haar nieuwe werkgever heeft namelijk laten weten "grondige voorbereidingen" te treffen voor haar komst.
Lees verder onder de foto.
Aiko is geboren op 1 december 2001 in Tokio. Ze is het enige kind van het Japanse keizerspaar. In dit artikel lees je meer over de Japanse prinses, die trouwens geen troonopvolger is.
Royals en het Rode Kruis
Prinses Aiko is niet de enige royal die zich inzet voor het Rode Kruis. Onze eigen prinses Margriet heeft een bijzondere band met de organisatie, waar ze in 1966 zelfs startte met haar studie tot Rode Kruis-helpster. Je leest alles over haar band met het Rode Kruis in dit artikel.
Ook de Monegaskische royals zetten zich graag in voor het Rode Kruis. In 2022 deelden prins Albert en prinses Charlène op het hoofdkwartier van het Rode Kruis pakketten uit aan mensen die het hard nodig hebben. In Noorwegen bezochten kroonprins Haakon en kroonprinses Mette-Marit een aantal jaar geleden een noodlocatie van de organisatie.
Bron: ANP
Meest gelezen
- Koning Willem-Alexander ontmoet keizer Naruhito op het Keizerlijke Paleis
Koning Willem-Alexander ontmoet keizer Naruhito op het Keizerlijke Paleis
- Catherine's opvallende bruiloftshoed maakt comeback tijdens Royal Garden Party
Catherine's opvallende bruiloftshoed maakt comeback tijdens Royal Garden Party
- Prinses Irene: "We maken deel uit van het grote wonder"
Prinses Irene: "We maken deel uit van het grote wonder"
Lees ook
- Alles over de jarige koningin Jetsun Pema van Bhutan
Alles over de jarige koningin Jetsun Pema van Bhutan
- Koning is in Tsjechië: het is "eigenlijk heel raar" om Nederland te verlaten
Staatsbezoek
Koning is in Tsjechië: het is "eigenlijk heel raar" om Nederland te verlaten
- Update: staatsbezoek Tsjechië gaat door, koning na eerste dag naar huis
Update: staatsbezoek Tsjechië gaat door, koning na eerste dag naar huis