Navigatie overslaan

Gratis inloggen

Praat mee op onze sites, beheer je gegevens en abonnementen, krijg toegang tot jouw digitale magazines en lees exclusieve verhalen.

Door in te loggen bevestig je dat je de Algemene Voorwaarden en Privacyverklaring van de EO hebt gelezen en begrepen.

Hulp nodig?

Check de veelgestelde vragen.

NPO Start
Uitgelichte afbeelding

Albert van Monaco wil mariene leven een handje helpen

7 oktober 2020 · 09:05

Update: 2 juni 2025 · 09:37

Prins Albert II van Monaco heeft dinsdag de onthulling bijgewoond van bijzondere 3D-panelen die voor de kust van zijn vorstendom de mariene biodiversiteit moeten helpen ontwikkelen. In de haven van Monaco werden de panelen getoond, samen met borden waarop te zien was waarvoor ze dienen.

De panelen zullen voor het stadsdeel Fontvieille op 35 meter diepte in zee worden geplaatst ter verbetering van de constructies die daar in 2014 al zijn afgezonken met als doel het onderwaterleven een handje te helpen. Gebleken is echter dat die constructies niet voldoende zijn benut of te weinig hechtingsmateriaal boden. Dat was reden om met enige ecologische innovatie te zorgen dat dit beter wordt.

De 3D-panelen kunnen, als het experiment goed uitpakt, ook voor de aankleding van andere reeds aanwezige kunstmatige structuren zoals dijkmuren en stabilisatieblokken worden gebruikt, zo hoopt prins Albert.

Bron: ANP

Afbeelding van deze persoon
Meer over deze royalAlbert Alexandre Louis Pierre Grimaldi
Albert Alexandre Louis Pierre Grimaldi

Meest gelezen

Lees ook

Mis niets van Blauw Bloed

Meld je aan voor de gratis nieuwsbrief. Je ontvangt eens in de twee weken een persoonlijke nieuwsbrief vol royaltynieuws, tips en exclusieve content in je inbox.

Lees onze privacyverklaring.