Albert van Monaco wil mariene leven een handje helpen
7 oktober 2020 · 09:05
Update: 2 juni 2025 · 09:37
Prins Albert II van Monaco heeft dinsdag de onthulling bijgewoond van bijzondere 3D-panelen die voor de kust van zijn vorstendom de mariene biodiversiteit moeten helpen ontwikkelen. In de haven van Monaco werden de panelen getoond, samen met borden waarop te zien was waarvoor ze dienen.
De panelen zullen voor het stadsdeel Fontvieille op 35 meter diepte in zee worden geplaatst ter verbetering van de constructies die daar in 2014 al zijn afgezonken met als doel het onderwaterleven een handje te helpen. Gebleken is echter dat die constructies niet voldoende zijn benut of te weinig hechtingsmateriaal boden. Dat was reden om met enige ecologische innovatie te zorgen dat dit beter wordt.
De 3D-panelen kunnen, als het experiment goed uitpakt, ook voor de aankleding van andere reeds aanwezige kunstmatige structuren zoals dijkmuren en stabilisatieblokken worden gebruikt, zo hoopt prins Albert.
Bron: ANP
Meest gelezen
- Prins Gabriël zou volgens een Belgisch decreet niet mogen trouwen met prinses Amalia
Prins Gabriël zou volgens een Belgisch decreet niet mogen trouwen met prinses Amalia
- Verrassing! Prinses Amalia woont NAVO-top diner bij met koningspaar
Verrassing! Prinses Amalia woont NAVO-top diner bij met koningspaar
- Gravin Zaria is jarig, maar wat weten we over deze 19-jarige royal?
Gravin Zaria is jarig, maar wat weten we over deze 19-jarige royal?
Lees ook
- Van babyzusje naar een vrouw: zo omschrijven Amalia en Alexia hun jongere zus Ariane
Van babyzusje naar een vrouw: zo omschrijven Amalia en Alexia hun jongere zus Ariane
- Hiér ging het koningspaar onlangs nog samen op date
Hiér ging het koningspaar onlangs nog samen op date