Navigatie overslaan
youtube

De weergave van deze video vereist jouw toestemming voor social media cookies.

Toestemmingen aanpassen

'Het voelt als familie': atleten over de be­trok­ken­heid van de Oranjes bij de Spelen

Olympische Winterspelen

Leestijd: 3 minDoor Renée Prenger

Dinsdag werden de medaillewinnaars van de afgelopen Olympische Spelen gehuldigd. Ook stond er een ontmoeting op de agenda met het koningspaar en prinses Amalia. Aan de atleten vroegen we hoe zij de betrokkenheid van de Oranjes hebben ervaren de afgelopen weken. "Het voelt als familie", antwoordde Jutta Leerdam. Lees snel verder voor de andere reacties.

"Het is heel relaxt", zegt shorttracker Jens van 't Wout over de ontmoeting met de koning, koningin en Prinses van Oranje in het Olympisch Dorp in Milaan. "Je voelt de royalty niet echt. Hij wist ook super veel dus dan krijg je als sporter ook het gevoel van, hij vindt het ook heel leuk. En niet dat het een verplichting is zeg maar." Jens van 't Wout won op deze Spelen maar liefst vier medailles, waarvan drie goud.

Felicitaties én hart onder de riem

Ook shorttracker Xandra Velzeboer ontving felicitaties na haar gouden medailles. "Ik heb van koningin Máxima ook een bericht gekregen na de mixed relay dat ze mij een knuffel wilde geven, dus dat is wel heel erg lief." Velzeboer viel tijdens de halve finale op het onderdeel mixed relay, waardoor Nederland een grote medaillekans misliep. "De koninklijke familie is er gewoon heel bij betrokken", vertelt schaatsster Jutta Leerdam ons. "Ik vind het mooi dat het een grote familie is, het is heel toegankelijk ook. Dat vind ik erg mooi."

Lees verder onder de foto's.

'Hij leeft volledig mee'

"Als je hem ziet op de tribune, hoe hij de schaatsers aanmoedigt en andere sporters, dat is altijd een feest om naar te kijken. De passie spat ervan af", zegt Jorrit Bergsma, kampioen op de massastart. "Hij leeft volledig mee", vult schaatsster Antoinette Rijpma-de Jong aan. Tijdens het bezoek aan het Olympisch Dorp konden ze het ook over andere dingen dan schaatsen hebben. Zo vertelt Antoinette ons over een gesprek over fietsen. En daaruit blijkt hoe sportief de koning en prinses Amalia zijn. "Hij vertelde dat hij in de gym weleens op een gewone fiets aan het fietsen is met een training en Amalia zei ook van: ik heb ook weleens zo'n training gedaan, best wel pittig." De schaatsster die goud won op de 1500 meter vond het gesprek heel leuk. "Het zijn hele normale mensen, het is niet geforceerd."

Praat mee Vind jij het belangrijk dat de royals aanwezig zijn bij de Olympische Winterspelen?

Beeld: ANP / Instagram @TeamNL

Blauw Bloed - TV

Dit artikel hoort bij het programma

Blauw Bloed - TV

Blauw Bloed - TV