Carl Gustaf en Silvia spreken met Holocaust-overlevenden
14 oktober 2021 · 09:43
Update: 5 juni 2025 · 12:46
Koning Carl Gustaf en zijn vrouw koningin Silvia hebben woensdag gesproken met een aantal overlevenden van de Holocaust. Het Zweedse koningspaar was in Malmö aanwezig op Remember - ReAct, een internationale bijeenkomst waar de herinnering aan de Holocaust en bestrijding van antisemitisme centraal staan.
Na de ontmoeting poseerden de koning en koningin ook samen met de Holocaust-overlevenden voor een foto naast een van de witte bussen die werden gebruikt tijdens een reddingsactie van het Rode Kruis en de Deense regering. De witte bussen werden in het voorjaar van 1945 gebruikt om gevangenen uit Duitse concentratiekampen te redden en te transporteren naar Zweden, dat neutraal was tijdens de Tweede Wereldoorlog.
Carl Gustaf en Silvia hadden verder een ontmoeting met de president van het Joods Wereldcongres, Ronald Lauder. Het koningspaar woonde daarnaast verschillende plenaire sessies bij, waar onder anderen de Zweedse premier Stefan Löfven het woord nam.
De weergave van Instagram vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Bron: ANP
Meest gelezen
- Prins Gabriël zou volgens een Belgisch decreet niet mogen trouwen met prinses Amalia
Prins Gabriël zou volgens een Belgisch decreet niet mogen trouwen met prinses Amalia
- Van burgermeisje tot royal: zó zag het leven van Máxima eruit voordat ze prinses werd
Van burgermeisje tot royal: zó zag het leven van Máxima eruit voordat ze prinses werd
- Verrassing! Prinses Amalia woont NAVO-top diner bij met koningspaar
Verrassing! Prinses Amalia woont NAVO-top diner bij met koningspaar
Lees ook
- Leuk! Koningin Máxima en prinses Ariane juichen Oranje Leeuwinnen toe
Leuk! Koningin Máxima en prinses Ariane juichen Oranje Leeuwinnen toe
- Van burgermeisje tot royal: zó zag het leven van Máxima eruit voordat ze prinses werd
Van burgermeisje tot royal: zó zag het leven van Máxima eruit voordat ze prinses werd
- Wat is jouw favoriet? Praat mee over koninklijke mode
Wat is jouw favoriet? Praat mee over koninklijke mode