Charlène finisht met team als eerste in zeefietsrace
14 september 2020 · 09:32
Update: 2 juni 2025 · 10:21
Prinses Charlène van Monaco heeft zondag met het door haar aangevoerde team Serenity de zeefietsrace tussen het Corsicaanse Calvi en de Yacht Club van Monaco gewonnen. Charlène en haar drie ploeggenoten bleven het team Notorious van haar broer Gareth Wittstock net voor. Beide ploegen hadden iets minder dan 24 uur nodig voor de 180 kilometer lange oversteek over de Middellandse Zee.
Charlène en haar broer hadden met de 'Stichting Prinses Charlène van Monaco' de uitdagende 'Water Bike Challenge' op poten gezet om aandacht te vragen voor het gevaar van verdrinking. Alleen al in Frankrijk komen jaarlijks duizend mensen door verdrinking om het leven. Charlène, voormalig Zuid-Afrikaans zwemkampioen, wil mensen bewust maken van dat gevaar en moedigt daartoe onder meer zwemonderricht aan. Daarom ging de actie ook vergezeld van een inzamelingsactie.
Lees verder onder de post.
De weergave van Instagram vereist jouw toestemming voor social media cookies.
De oversteek werd gemaakt op zeefietsen, waarbij de teamleden elkaar met grote regelmaat aflosten. Team Notorious - 'berucht'- moest het op het laatste moment stellen zonder het meest beruchte teamlid, de mixed martial arts-kampioen Conor McGregor. Die bleek daags voor het begin van de race aangehouden door de Franse politie op verdenking van exhibitionisme en onbetamelijk gedrag tegenover een jonge vrouw.
Charlène werd bij de zeilclub van Monaco opgewacht door echtgenoot prins Albert II en hun kinderen, de tweeling prins Jacques en prinses Gabriella. Die waren zaterdag op Corsica ook aanwezig geweest bij de start en hadden ook een stukje meegevaren in de volgboot.
Bron: ANP
Meest gelezen
- Het Prinsjesdag-debuut van prinses Ariane: "De grootste uitdaging is het trapje van het rijtuig"
Derde dinsdag van september
Het Prinsjesdag-debuut van prinses Ariane: "De grootste uitdaging is het trapje van het rijtuig"
- Hoe hecht is (en was) de band tussen Willem-Alexander en zijn broers?
Hoe hecht is (en was) de band tussen Willem-Alexander en zijn broers?
Lees ook
- Britse royals verwelkomen president Trump in Windsor
Staatsbezoek 🇬🇧-🇺🇸
Britse royals verwelkomen president Trump in Windsor
- Dít vertellen prinses Märtha Louise en Durek Verrett over de Noorse royals in hun documentaire
Rebel Royals
Dít vertellen prinses Märtha Louise en Durek Verrett over de Noorse royals in hun documentaire
- Veel Britse royals aanwezig bij uitvaart hertogin van Kent
Rouw
Veel Britse royals aanwezig bij uitvaart hertogin van Kent