
Deense royals eren filmsector met speciaal concert
27 oktober 2021 · 09:43| Leestijd:2 min
Update: 5 juni 2025 · 12:48
Koningin Margrethe ontvangt dinsdagavond mensen die werkzaam zijn in de filmindustrie van Denemarken. Ze zijn uitgenodigd voor een concert en een diner op het koninklijke slot Fredensborg.
Om het jaar organiseert het Deense hof het zogeheten Fredensborgconcert. Iedere keer worden vertegenwoordigers uitgenodigd van een speciale bevolkings- of beroepsgroep. Dit jaar dus de filmindustrie. Volgens het Deens koningshuis heeft het land een grote filmtraditie en worden films en tv-series uit Denemarken wereldwijd geprezen. Daarvoor wil Margrethe de sector met een concert bedanken. Ze nodigde niet alleen acteurs en regisseurs uit. Ook decorontwerpers, visagisten, cameramensen en runners krijgen "de waardering die ze verdienen" laat het koninklijk huis weten.
De weergave van Instagram vereist jouw toestemming voor social media cookies.
De Fredensborgconcerten zijn al meer dan twintig jaar een vaste traditie in Denemarken. In 2019 stond de band tussen Denemarken, Groenland en Faeröer centraal. Eerder waren ondernemers en mensen uit de gezondheidszorg te gast bij Margrethe. Ook kroonprins Frederik en zijn vrouw kroonprinses Mary zijn aanwezig, net als prinses Marie en prins Joachim.
Bron: ANP
Meest gelezen
- Koningin Mathilde en haar dochters stralen bij kerstconcert, maar het gezin is niet compleet
België 🇧🇪
Koningin Mathilde en haar dochters stralen bij kerstconcert, maar het gezin is niet compleet
- Kerst met de Oranjes: je kunt de koninklijke familie zomaar tegenkomen in de kerk
Kerst 🎄
Kerst met de Oranjes: je kunt de koninklijke familie zomaar tegenkomen in de kerk
- Kerst met de royals en het staatsbezoek uit Finland
Dit zie je in de uitzending 📺
Kerst met de royals en het staatsbezoek uit Finland
Lees ook
- Wil je zien: prinses Estelle en prins Oscar bereiden het kerstdiner op het paleis
Kerst 🎄
Wil je zien: prinses Estelle en prins Oscar bereiden het kerstdiner op het paleis
- Prins George treedt in de voetsporen van zijn overleden grootmoeder, prinses Diana
Verenigd Koninkrijk 🇬🇧
Prins George treedt in de voetsporen van zijn overleden grootmoeder, prinses Diana
- Naar Bad Doberan: de plaats waar prins Claus zich écht thuisvoelde
Historie
Naar Bad Doberan: de plaats waar prins Claus zich écht thuisvoelde





