Dit is de Prinsjesdagjapon van koningin Máxima
17 september 2019 · 12:37
Update: 27 mei 2025 · 19:44
Ieder jaar is het weer een moment om naar uit te kijken: wat draagt koningin Máxima tijdens Prinsjesdag?
Om even na één uur vanmiddag stapte koningin Máxima samen met de koning uit de deuren van Paleis Noordeinde in een bordeauxrode japon met een bijbehorende pillbox. De japon is ontworpen door Jan Taminiau, schrijft modekenner Josine Droogendijk op Twitter.
Het is de derde keer sinds ze koningin is dat ze op de derde dinsdag van september kiest voor een creatie van de Nederlandse ontwerper, die daarmee haast hofleverancier lijkt. Ook in 2013 en 2015 droeg Máxima een japon van Taminiau.
Prinses Laurentien heeft gekozen voor een roze japon met een metallic voile met glitterpailletten en daarbij een cape, afkomstig van het Haagse modehuis Hardies. De echtgenote van prins Constantijn draagt op haar hoofd een fascinator met veren en bloemen. De prinses draagt de versierselen behorende bij het Grootkruis in de Huisorde van Oranje.
Bron: ANP
Meest gelezen
- Het Prinsjesdag-debuut van prinses Ariane: "De grootste uitdaging is het trapje van het rijtuig"
Derde dinsdag van september
Het Prinsjesdag-debuut van prinses Ariane: "De grootste uitdaging is het trapje van het rijtuig"
- Hoe hecht is (en was) de band tussen Willem-Alexander en zijn broers?
Hoe hecht is (en was) de band tussen Willem-Alexander en zijn broers?
Lees ook
- Lekker kijken: de mooiste foto's van Prinsjesdag
Prinsjesdag
Lekker kijken: de mooiste foto's van Prinsjesdag
- Koninklijke familie sluit Prinsjesdag af op balkon Paleis Noordeinde
Prinsjesdag 2025
Koninklijke familie sluit Prinsjesdag af op balkon Paleis Noordeinde
- Dít dragen de koningin en prinsessen op Prinsjesdag 2025
Mode
Dít dragen de koningin en prinsessen op Prinsjesdag 2025