Prinses Laurentien is samen met dochter Eloise genomineerd voor een award
30 oktober 2023 · 12:00
Update: 28 november 2024 · 13:50
Prinses Laurentien is samen met haar dochter Eloise genomineerd voor een award. Moeder en dochter maken dit jaar kans op de Bazaars Woman of the Year Award van het tijdschrift Harper's Bazaar.
Op woensdag 15 november reikt het blad Harper's Bazaar haar jaarlijkse awards uit. In de categorie 'Woman of the Year' zijn uiteenlopende vrouwen genomineerd. Zo staan onder andere ontwerper Tess van Zalinge, de Oranje Leeuwinnen en zangeres Karsu Dönmez in de lijst. Ook prinses Laurentien en dochter Eloise zijn genomineerd omdat ze volgens het tijdschrift alle "koninklijke stereotypen doorbreken."
Lees verder onder de foto.
Moeder en dochter zetten zich maatschappelijk in
"De twee gebruiken hun bereikbaarheid om zich in te zetten voor goede doelen en doen dit op een toegankelijke manier", zo schrijft het blad op hun website. Hiermee doelt Bazaar op het werk van prinses Laurentien op het gebied van laaggeletterdheid. In mei 2004 richtte de prinses de Stichting Lezen en Schrijven op voor maatschappelijke bewustwording van laaggeletterdheid.
Gravin Eloise gebruikt haar titel en groeiende Instagram-account om onderwerpen te bespreken die haar nauw aan het hart gaan. Zo deelt ze regelmatig tips over duurzaamheid en het vinden van leuke tweedehandskleding. Dit najaar werd al duidelijk dat Eloise haar zinnen heeft gezet op een nieuw avontuur. Zo heeft ze samen met haar moeder een bedrijf opgezet. Bij 'My Lima Lima' kun je mooie tweedehands parels shoppen.
Lees verder onder de foto.
Genomineerd voor Bazaar's Woman of the Year Award
"Ook als duo laten ze zien dat verandering daadwerkelijk mogelijk is", schrijft Bazaar. "Door regelmatig een inkijkje in hun persoonlijke leven en moeder-dochterband te geven, maken ze de weg vrij voor de toekomstige generatie royals -en voor ieder ander die van deze inspirerende vrouwen wilt leren." Dat zijn lovende woorden voor de prinses en gravin. Eloise springt in ieder geval een gat in de lucht, op haar Instagram-account laat de gravin weten at ze de nominatie "echt cool" vindt.
Foto's: Instagram @eloisevanoranje

Meest gelezen
- Zien: prins Constantijn reikt de World Press Photo 2025 uit
Zien: prins Constantijn reikt de World Press Photo 2025 uit
- Zien: koningin Máxima in Rome voor inauguratie paus Leo XIV
Zien: koningin Máxima in Rome voor inauguratie paus Leo XIV
- Prins Jacques en prinses Gabriella doen hun eerste communie
Prins Jacques en prinses Gabriella doen hun eerste communie
Lees ook
- Nieuwe foto’s: prinses Ariane rondt haar examens af in Italië
Nieuwe foto’s: prinses Ariane rondt haar examens af in Italië
- Het drama van Mayerling: kroonprins Rudolf stierf samen met zijn maîtresse
Het drama van Mayerling: kroonprins Rudolf stierf samen met zijn maîtresse
- Dit zei prins Harry toen Meghan op hun bruiloft naar het altaar liep
Dit zei prins Harry toen Meghan op hun bruiloft naar het altaar liep