Kroonprinses Victoria zet dochter Estelle op de foto voor het Luciafeest
13 december 2024 · 08:21
Update: 13 december 2024 · 08:43
In Zweden wordt op 13 december al eeuwenlang het Luciafeest gevierd, het is zelfs een nationale feestdag. Het gezin van kroonprinses Victoria viert het Lichtjesfeest ook, zo is te zien op een foto die de kroonprinses zelf heeft gemaakt.
Tijdens het Luciafeest vertolkt de oudste dochter des huizes de heilige Lucia, in dit geval dus prinses Estelle (12). Zij draagt een groene krans met brandende kaarsen op haar hoofd, al kiest de Zweedse prinses toch voor een veiligere elektrische variant. In de tijd van Advent, is Lucia een voorbode op het Licht van Christus dat in de kerstnacht wordt geboren.
Over het Luciafeest
De kinderen dragen op 13 december witte kleding, meisjes hebben ook een rode sjerp. Er worden vaak lussekatter gegeten, dit zijn gele broodjes met saffraan. Dit zijn dan ook de broodjes die de twaalfjarige prinses Estelle in haar handen heeft.
Lees verder onder de post.
De weergave van Instagram vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Prinses Estelle en haar broertje prins Oscar doen al van kleins af aan mee met de vieringen van het feest. Elk jaar deelt het Zweedse hof een foto van de twee kinderen, waardoor we hen echt hebben zien opgroeien. Dit jaar is het alleen prinses Estelle die op de foto wordt gezet. De fotograaf is overigens niemand minder dan de kroonprinses zelf. Nieuwsgierig naar het verschil met voorgaande jaren? Onderstaande foto is uit het jaar 2021.
De weergave van Instagram vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Beeld: ANP / Instagram @kungahuset
Meest gelezen
- Koninklijke support: Oranjes volop aanwezig bij Dutch Grand Prix in Zandvoort
Dutch Grand Prix
Koninklijke support: Oranjes volop aanwezig bij Dutch Grand Prix in Zandvoort
- Oranjes blikken terug op geslaagde editie van SAIL: "Heel veel varen, nog meer gezelligheid"
Oranjes blikken terug op geslaagde editie van SAIL: "Heel veel varen, nog meer gezelligheid"
Lees ook
- Zien: prinses Ariane zwemt in Amsterdamse grachten voor het goede doel
Amsterdam City Swim
Zien: prinses Ariane zwemt in Amsterdamse grachten voor het goede doel
- Koning Willem-Alexander bij viering 350-jarig bestaan van Portugese synagoge Amsterdam
Jubileumbezoek
Koning Willem-Alexander bij viering 350-jarig bestaan van Portugese synagoge Amsterdam
- Drie bijzondere jurken van prinses Beatrix uitgelicht
Drie bijzondere jurken van prinses Beatrix uitgelicht