
Foto's: Margrethe ontmoet landgenoten in Argentinië
21 maart 2019 · 10:08| Leestijd:2 min
Update: 27 mei 2025 · 19:30
Koningin Margrethe en kroonprins Frederik van Denemarken hebben woensdag hun staatsbezoek aan Argentinië afgesloten met een uitstapje naar Tandil, een plaats op 360 kilometer afstand van Buenos Aires. Reden voor de excursie was dat zich hier in 1844 de Deen Hans Fugl vestigde, de eerste van vele Deense immigranten in Argentinië.
Fugl werd zelfs burgemeester van Tandil, waar hij onder meer de eerste school en de eerste bakkerij begon. In het stadscentrum staat tegenwoordig een standbeeld van de tot Juan Fugl omgedoopte pionier. Volgens schattingen hebben zich tussen 1857 en 1930 zo'n 18.000 Denen in Argentinië gevestigd. Dat gebeurde in Tandil, dat ook bij veel Nederlanders in trek was, maar ook in andere plaatsen zoals Necochea en Tres Arroyos.
Koningin Margrethe onderhield zich in Tandil uitvoerig met nakomelingen van de immigranten, van wie een deel hun Deense identiteit gedeeltelijk heeft behouden. Een dag eerder bezocht de koningin in Buenos Aires ook een aan de lutherse kerk verbonden bejaardenhuis voor Deense Argentijnen.
Lees verder onder de foto's.
Kroonprins Frederik sloot zich halverwege de ochtend bij zijn moeder aan. Hij ging eerst naar Bahia Blanca en toonde daar geen hoogtevrees te hebben. Bij een bezoek aan het met Deense hulp opgezet windmolenpark Pepe II ging Frederik helemaal naar boven op een windturbine om vanaf 117 meter hoog naar het project te kijken.
Bron: ANP
Meest gelezen
- Koningin Mathilde en haar dochters stralen bij kerstconcert, maar het gezin is niet compleet
België 🇧🇪
Koningin Mathilde en haar dochters stralen bij kerstconcert, maar het gezin is niet compleet
- Kerst met de Oranjes: je kunt de koninklijke familie zomaar tegenkomen in de kerk
Kerst 🎄
Kerst met de Oranjes: je kunt de koninklijke familie zomaar tegenkomen in de kerk
- Kerst met de royals en het staatsbezoek uit Finland
Dit zie je in de uitzending 📺
Kerst met de royals en het staatsbezoek uit Finland
Lees ook
- Lief! Zo zag de kleine Catherine eruit tijdens kerst in 1983
Kerst 🎄
Lief! Zo zag de kleine Catherine eruit tijdens kerst in 1983
- Koning Willem-Alexander blikt in kersttoespraak terug op geboorte van zijn dochters
Kerst 🎄
Koning Willem-Alexander blikt in kersttoespraak terug op geboorte van zijn dochters
- Britse royals vieren Kerstmis op Sandringham na roerig jaar
Kerst 🎄
Britse royals vieren Kerstmis op Sandringham na roerig jaar





