Koningin Máxima zegt werkafspraak af vanwege operatie prinses Amalia
gisteren · 12:37
Update: gisteren · 16:16
Koningin Máxima zou vanmiddag naar Amsterdam gaan voor het congres van de CGAP, maar deze afspraak zegt ze last minute af vanwege de gezondheid van haar oudste dochter. Prinses Amalia brak gisteren haar bovenarm door een val van het paard en is dinsdagavond geopereerd.
"De Prinses van Oranje is dinsdagavond 10 juni geopereerd aan een breuk in haar bovenarm. De operatie is voorspoedig verlopen", zo meldt de Rijksvoorlichtingsdienst woensdagmiddag. "Zij verblijft ter controle in ieder geval tot morgen in het UMC Utrecht."
Fotosessie uitgesteld
Dit heeft ook gevolgen voor de agenda's van de Oranjes zo blijkt uit het statement. "De op donderdagochtend 12 juni geplande zomerfotosessie bij Paleis Huis ten Bosch wordt om deze reden uitgesteld naar 30 juni." En ook het programma van koningin Máxima voor vandaag wijzigt. Door de operatie zal de koningin niet aanwezig zijn bij het CGAP-congres in Amsterdam. "Daarnaast zal Zijne Majesteit de Koning zonder Koningin Máxima aanwezig zijn bij de opening van het Holland Festival", zo meldt de RVD. Dit Holland Festival begint vanavond.
Woensdagochtend hield de koningin nog een toespraak bij het Global Summit van Consumer Goods Forum in de RAI in Amsterdam. Aan RTL Boulevard vertelde ze toen hoe het met haar dochter gaat. "Ze is heel flink", zei koningin Máxima over prinses Amalia. Op de vraag hoe het nu met haar is, antwoordde ze: "Nu weet ik het niet natuurlijk, want ik ben niet bij haar, maar ze is oké", aldus Máxima, die van plan was om direct naar de prinses toe te gaan.
Praat mee
Wat vind jij ervan dat de zomerse fotosessie is uitgesteld?
Beeld: ANP

Meest gelezen
- Alles over de jarige koningin Jetsun Pema van Bhutan
Alles over de jarige koningin Jetsun Pema van Bhutan
- Gravin Leonore 19 jaar! Wie is de jongste dochter van prins Constantijn en prinses Laurentien?
Gravin Leonore 19 jaar! Wie is de jongste dochter van prins Constantijn en prinses Laurentien?
- Wauw! Koningin Máxima draagt kroningsjurk tijdens eerste dag staatsbezoek
Staatsbezoek
Wauw! Koningin Máxima draagt kroningsjurk tijdens eerste dag staatsbezoek
Lees ook
- Feest in het huis van prins Floris: "Yes, Magali geslaagd"
Feest in het huis van prins Floris: "Yes, Magali geslaagd"
- Camille Gottlieb openhartig over de steun van haar moeder
Camille Gottlieb openhartig over de steun van haar moeder
- Prins Harry herbeleeft jeugdherinnering met zijn kinderen in Disney World
Prins Harry herbeleeft jeugdherinnering met zijn kinderen in Disney World