Navigatie overslaan
NPO Start
Uitgelichte afbeelding

Koning Felipe brengt nieuw­jaars­dag zonder zijn gezin door

27 december 2022 · 16:04

Update: 28 november 2024 · 12:50

Koning Felipe van Spanje zal de eerste dag van het nieuwe jaar zonder zijn familie doorbrengen. De Spaanse vorst reist zondag naar Brazilië om daar de inauguratie van de nieuwe president Luiz Inácio Lula da Silva bij te wonen. Die volgt op 1 januari zittend president Jair Bolsonaro op.

De koning zal niet helemaal alleen zijn, want de tweede vicepremier en minister van Arbeid en Sociale Economie Yolanda Díaz reist met hem mee. Ook de minister van Buitenlandse Zaken, Europese Unie en Samenwerking, José Manuel Albares, is aanwezig.

De Spaanse koning vertegenwoordigt Spanje al sinds 1996 bij de inauguraties van nieuwe presidenten in landen van het Amerikaanse continent waar Portugees of Spaans de voertaal is. Dat deed hij in augustus nog in Colombia, toen hij bij de inhuldiging van president Gustavo Petro was.

ANP

Meest gelezen

Lees ook

Mis niets van Blauw Bloed

Meld je aan voor de gratis nieuwsbrief. Je ontvangt eens in de twee weken een persoonlijke nieuwsbrief vol royaltynieuws, tips en exclusieve content in je inbox.

Lees onze privacyverklaring.