
Koningin Mary laat iedereen steil achteroverslaan met nieuw wit pak van Fins modehuis
6 maart 2025 · 15:00| Leestijd:2 min
Update: 21 maart 2025 · 11:32
Koning Frederik en koningin Mary organiseerden gisteren een receptie in Finland, waar ze de afgelopen dagen een staatsbezoek aan brachten. En koningin Mary? Die laat zich van haar meest modieuze kant zien.
Als blijk van dank voor de ontvangst in Finland organiseerden de Deense koning en koningin een receptie in de Finlandia Hall in Helsinki. Samen met het presidentiële paar verwelkomden Frederik en Mary een aantal gasten. Net als bij het staatsbanket, waar Mary een heel onbekend diadeem droeg, waren veel ogen woensdagavond gericht op koningin Mary die op de receptie een hele moderne nieuwe look introduceerde.
Smetteloos wit
Koningin Mary koos woensdagavond voor een nieuw wit pak van een Fins merk: Andiata. Een leuke ode aan het Scandinavische land waar het Deense koningspaar een staatsbezoek aan brengt. Het pak bestaat uit een wijde pantalon, een gilet en een oversized blazer. Allemaal in dezelfde smetteloze witte kleur. Dit zogeheten 'power suit' geeft de koningin extra kracht bij door haar haren strak naar achteren te dragen. Haar juwelen zijn simpel, waardoor haar glamoureuze make-up extra opvalt. Ze heeft gekozen voor smokey eyes, een donkere oogschaduwkleur.
Lees verder onder de foto's.
Deens koningspaar inspecteert Finse marinebasis
Het programma was woensdag overdag ook goed gevuld. Zo namen de Deense koning en koningin een kijkje bij de grootste marinebasis van Finland. Frederik kroop in het torentje van een Fins militair voertuig dat was uitgerust met een Deens machinegeweer.
Lees verder onder de foto's.
Kunstmuseum Espoo
De dag startte met een bezoek aan het Espoo Museum of Modern Art in Helsinki, waar de koning en koningin samen met het Finse presidentiële paar een permanente tentoonstelling van de Deense kunstenaar Poul Gernes openden. Frederik en Mary poseerden met president Alexander Stubb en zijn vrouw Suzanne bij een kunstwerk van Gernes.
Lees verder onder de foto's.
Het Deense koningspaar ontdekte verder nog op de Arkki School of Architecture hoe kinderen creatief met architectuur omgaan via praktische projecten. Frederik en Mary bekeken enkele studentenhulpstukken. Op de Aalto Universiteit leerden ze over de eerste Finse kwantumcomputer, satellietprojecten en de grootste ijs- en golftank ter wereld.
Beeld: ANP
Meest gelezen
- Subtiele kledingwissel van koningin Mathilde op tweede dag staatsbezoek
🇧🇪🤝🇮🇹
Subtiele kledingwissel van koningin Mathilde op tweede dag staatsbezoek
- Prinses Elisabeth viert 24ste verjaardag met een wel héél koninklijke foto
België 🇧🇪
Prinses Elisabeth viert 24ste verjaardag met een wel héél koninklijke foto
- Situatie prins Andrew "heeft ernstige gevolgen voor de koninklijke familie"
Achterklap
Situatie prins Andrew "heeft ernstige gevolgen voor de koninklijke familie"
Lees ook
- Waarom waren al deze royals in Egypte dit weekend?
Nieuws
Waarom waren al deze royals in Egypte dit weekend?
- Prinses Ingrid Alexandra vindt het "moeilijk om ver weg te zijn" vanwege haar moeders gezondheid
Interview
Prinses Ingrid Alexandra vindt het "moeilijk om ver weg te zijn" vanwege haar moeders gezondheid
- Terugblik: de dubbele doop van prinsen Constantijn en Bernhard
Koninklijke doopdiensten
Terugblik: de dubbele doop van prinsen Constantijn en Bernhard








