
Terug in de schoolbanken: koningin Máxima woont lessen over geld bij
25 maart 2025 · 13:00| Leestijd:3 min
Update: 27 maart 2025 · 16:32
Koningin Máxima schoof vanmiddag weer even aan in de schoolbanken. De leerlingen van het Coornhert Lyceum in Haarlem hadden voor een paar uur de koningin als klasgenoot, die in het kader van de Week van het geld in gesprek ging over... geld.
Koningin Máxima heeft een aantal financiële functies in haar portefeuille. Zo is ze speciale pleitbezorger van de secretaris-generaal van de Verenigde Naties voor financiële gezondheid maar ook in Nederland houdt ze zich bezig met dit onderwerp. Sinds 2022 is de koningin erevoorzitter van de Stichting SchuldenlabNL, waar ze eerder deze dag een bijeenkomst over sociaal incasseren bijwoonde. Als erevoorzitter van platform Wijzer in geldzaken vraagt Máxima aandacht voor het belang van financiële educatie en dat deed zij vanmiddag in Haarlem.
Koningin als klasgenoot
Koningin Máxima stapte eerst het klaslokaal van 3 havo binnen. Er werd met de leerlingen een klassikaal gesprek gevoerd over geld verdienen en uitgeven. In kleinere groepjes ging het gesprek verder met de koningin, waar onder andere over de invloed van social media op hun uitgaven aan bod kwamen.
Lees verder onder de foto.
"Lef"
Máxima ging met leerlingen van 5 vwo in gesprek over groepsdruk en impulsaankopen. Toen de docent vroeg in hoeverre de leerlingen denken dat ze beïnvloed worden door reclames en influencers, antwoordde de meerderheid dat dat niet het geval is. Maar de werkelijkheid is anders. Volgens de koningin hebben de leerlingen "lef" om een ander antwoord te geven. Toch benadrukte ze dat het voor de kinderen belangrijk is om in een veilige omgeving fouten te mogen maken, zoals een impulsaankoop, omdat dan de gevolgen nog klein zijn. Volgens onze verslaggever pende Máxima druk mee in haar notitieboek.
Lees verder onder de foto's.
Jas van Alexia
Voor de twee bezoeken vandaag haalde koningin Máxima een jurk uit de kast die daar al minimaal tien jaar hangt. Het ontwerp van modehuis Natan maakte vandaag een comeback. De grijze jurk is kenmerkend aan de gedrappeerde mouw aan één schouder. Voor de kou draagt ze er een chocoladebruine mantel over die ons bekend voorkomt. Prinses Alexia droeg dezelfde jas namelijk tijdens het winterse fotomoment in Amsterdam. De eyecatchers van deze dag zijn haar – eveneens grijze – oorbellen.
- Koningin Máxima is verre van een grijze muis in deze monochrome outfit
Koningin Máxima is verre van een grijze muis in deze monochrome outfit
Beeld: ANP
Meest gelezen
- Koningin Máxima pakt voor de laatste keer uit in Suriname en doet dat op een speciale manier
Staatsbezoek Suriname 🇸🇷
Koningin Máxima pakt voor de laatste keer uit in Suriname en doet dat op een speciale manier
- Terugblik staatsbezoek aan Suriname en het hoogtepunt van een koninklijk huwelijk: de balkonscène
Dit zie je in de uitzending 📺
Terugblik staatsbezoek aan Suriname en het hoogtepunt van een koninklijk huwelijk: de balkonscène
- Video: koningin Máxima's VN-reis naar Indonesië
VN-reis 🇺🇳
Video: koningin Máxima's VN-reis naar Indonesië
Lees ook
- Dubbelzien: prinses Gabriella lijkt als twee druppels water op haar moeder Charlène op nieuwe foto
Monaco 🇲🇨
Dubbelzien: prinses Gabriella lijkt als twee druppels water op haar moeder Charlène op nieuwe foto
- Selfie uit de lucht! Kroonprinses Victoria verdiept zich in Zweedse luchtmacht
Zweden 🇸🇪
Selfie uit de lucht! Kroonprinses Victoria verdiept zich in Zweedse luchtmacht
- Keizerin Masako blijft kwakkelen met gezondheid, zo meldt het Japanse hof
Gezondheidsupdate
Keizerin Masako blijft kwakkelen met gezondheid, zo meldt het Japanse hof







