
Koningin Máxima bekijkt tentoonstelling in ontwerp van Claes Iversen
29 november 2023 · 10:55| Leestijd:2 min
Update: 28 november 2024 · 13:45
Koningin Máxima zag er gisteren schitterend uit in een ontwerp van Iris van Herpen tijdens de opening van haar tentoonstelling in Parijs. Vandaag kiest de koningin voor een wat eenvoudigere beige manteljas van Claes Iversen, wederom een Nederlandse ontwerper.
Het zal je waarschijnlijk niet ontgaan zijn dat koningin Máxima er gisteren prachtig uitzag. De beelden gaan immers de hele wereld over. Maar waar de koningin gisteren uitpakte met een gewaagde en innovatieve creatie van niemand minder dan Iris van Herpen, kiest ze vandaag voor een wat ingetogen ontwerp. De keuze is gevallen op een beige manteljas van de hand van Claes Iversen, een van Máxima's favoriete ontwerpers. Waar het inmiddels bijna normaal is geworden dat er bij een reis een outfit van het Belgische modehuis Natan mee de koffer ingaat, kiest de koningin voor deze trip naar Parijs alleen voor Nederlands design. En dat pakt goed uit.
Lees verder onder de foto's.
Minimalistische outfit met gouden details
Maar de koningin, zou de koningin niet zijn als ze een leuke twist aan de minimalistische outfit geeft. Modejournalist Josine Droogendijk weet op haat website modekoninginmaxima.nl te vertellen dat de broche van de koningin uit Argentinië komt, hét geboorteland van Máxima. Het zijn drie vlinders die volgens Droogendijk zijn gekocht bij de Argentijnse juwelier Celedonio. En er zit nog een duurzaam randje aan, want de broches zijn vervaardigd van gerecyclede materialen. De grote gouden oorbellen van de koningin zijn van het Deense sieradenlabel Monies.
Lees verder onder de foto's.
De gelegenheid is de tentoonstelling: Viviane Sassen – Phosphor: Art & Fashion in Maison Européenne de la Photographie. Daar gaat ze ook in gesprek met jonge fotografen.
Lees verder onder de foto.
Bekend met beige
De koningin heeft de beige manteljas van Claes Iversen al járen in de kast hangen. We zagen hem voor het eerst tijdens het staatsbezoek aan Denemarken in 2015. Vervolgens droeg de koningin de japon nog een keer in 2016 bij een bezoek aan Philips.
Foto's: ANP / Thijs van der Giessen
Meest gelezen
- Subtiele kledingwissel van koningin Mathilde op tweede dag staatsbezoek
🇧🇪🤝🇮🇹
Subtiele kledingwissel van koningin Mathilde op tweede dag staatsbezoek
- Prinses Elisabeth viert 24ste verjaardag met een wel héél koninklijke foto
België 🇧🇪
Prinses Elisabeth viert 24ste verjaardag met een wel héél koninklijke foto
- Situatie prins Andrew "heeft ernstige gevolgen voor de koninklijke familie"
Achterklap
Situatie prins Andrew "heeft ernstige gevolgen voor de koninklijke familie"
Lees ook
- Het liefdesverhaal van kroonprins Hussein en prinses Rajwa van Jordanië
Romantiek
Het liefdesverhaal van kroonprins Hussein en prinses Rajwa van Jordanië
- Blauw Bloed heeft een cadeautje voor jou!
Geloof, hoop en liefde
Blauw Bloed heeft een cadeautje voor jou!
- Nieuwkomers in de koninklijke schatkist: de Edwardian Tiara van koningin Mary
Juwelen 💎
Nieuwkomers in de koninklijke schatkist: de Edwardian Tiara van koningin Mary






