Pracht en praal: de kroon van Farah Diba
15 februari 2024 · 08:00
Update: 15 februari 2024 · 09:33
Farah Diba wordt in 1967 samen met haar echtgenoot gekroond. Ze krijgt dan de titel Shahbanou van Iran. Speciaal voor de kroning wordt er een nieuwe kroon gemaakt voor de keizerin en dat is een bijzonder juweel.
Er is geen goede kroon waar de dan 29-jarige Farah mee gekroond kan worden. De taak voor het maken van een nieuwe kroon gaat naar Van Cleef & Arpels. Farah zelf is ook betrokken bij het ontwerp van het juweel.
Meer dan duizend diamanten
De kroon bestaat uit veel verschillende edelstenen. Zo heeft de kroon ongeveer honderd parels, tientallen robijnen, tientallen smaragden en meer dan duizend diamanten. Al deze kostbare edelstenen mogen Iran niet verlaten en dus wordt de kroon daar gemaakt. In zes maanden tijd en onder strikte beveiliging, wordt het juweel gemaakt voor de grote dag.
Lees verder onder de foto.
Lees ook over de kleindochters van Farah Diba.
Op de dag van de kroning plaatst de keizer zelf de kroon van witgoud, groen fluweel en veel edelstenen op het hoofd van zijn vrouw. Daarnaast draagt Farah een bijpassend collier om haar hals dat ook door Van Cleef & Arpels is ontworpen.
De echte kroon, die 2 kilo weegt, is nog altijd in Teheran in Iran. Voor de liefhebber is er ook een replica van de kroon, maar die zou Farah zelf in haar huis in Parijs hebben staan.
Foto's: ANP
Meest gelezen
- Catherine schittert in nieuwe couture jurk tijdens staatsbanket
Staatsbezoek 🇬🇧-🇺🇸
Catherine schittert in nieuwe couture jurk tijdens staatsbanket
- Het Prinsjesdag-debuut van prinses Ariane: "De grootste uitdaging is het trapje van het rijtuig"
Derde dinsdag van september
Het Prinsjesdag-debuut van prinses Ariane: "De grootste uitdaging is het trapje van het rijtuig"
Lees ook
- Kijk mee: koning vliegt tijdens para-oefening en zwaait naar zijn moeder
Vliegbasis Eindhoven
Kijk mee: koning vliegt tijdens para-oefening en zwaait naar zijn moeder
- Koningin Máxima openhartig over verlies zusje bij bezoek aan Hersenbank
Nederlandse Hersenbank
Koningin Máxima openhartig over verlies zusje bij bezoek aan Hersenbank