Letizia in elegante avondjurk, parels, diamanten maar met witte mondkap
17 november 2021 · 12:23| Leestijd:2 min
Update: 5 juni 2025 · 12:30
Koning Felipe van Spanje heeft dinsdagavond tijdens een galadiner in het Koninklijk Paleis in Madrid een toast uitgebracht op de jarenlange goede relatie met Italië. Dat gebeurde op de eerste dag van het staatsbezoek dat de Italiaanse president Sergio Mattarella brengt aan Spanje.
Felipe benadrukte in zijn speech onder meer het belang van de Europese Unie bij het bestrijden van de coronacrisis. "Een verenigd Europa is een noodzakelijke voorwaarde voor vooruitgang en om versnippering en zelfs confrontatie te vermijden", aldus de koning. "Italië en Spanje moeten samenwerken om Europa meer verenigd, democratischer en welvarender te maken.
Bekijk meer onder de video!
De weergave van deze video vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Voor de gelegenheid trekken de royals hun chicste kleding uit de kast. Koningin Letizia houdt het bij een bescheiden, maar elegante zwarte avondjurk. Daarbij schittert ze met een tiara vol parels en diamanten van Cartier. Ook wel de diamanten circkeltiara genoemd. Ondanks alle glitter en glamour blijft, maatregelgetrouw, de mondkap op.
Italië is een belangrijke spil in de EU, zei Felipe ook. "Als vriend en bewonderaar van uw land vertel ik u dat er zonder Italië geen Europa is."
Eerder op de dag werd Mattarella met alle egards officieel verwelkomd in Spanje. Op het plein voor het paleis vond een parade plaats en inspecteerden Felipe en Mattarella samen de wacht. De inmiddels 80-jarige president heeft, zoals al jaren gebruikelijk, zijn dochter Laura meegenomen naar het staatsbezoek. Zijn vrouw Marisa overleed in 2012.
Anp/Casarealtv/Blauw Bloed
Meest gelezen
- Prinses Amalia laat iedereen steil achteroverslaan in haar nieuwste galalook
Troonswisseling Luxemburg 🇱🇺
Prinses Amalia laat iedereen steil achteroverslaan in haar nieuwste galalook
- Koning Willem-Alexander reageert op gedeelde foto van prinses Alexia en zanger Antoon
Statement
Koning Willem-Alexander reageert op gedeelde foto van prinses Alexia en zanger Antoon
- Luxemburgse royals stralen tijdens troonswisseling: dít hebben ze aan
Troonswisseling Luxemburg 🇱🇺
Luxemburgse royals stralen tijdens troonswisseling: dít hebben ze aan
Lees ook
- Diner bij de keizer en op de koffie met Zweden: Victoria en Daniel zijn in Japan en Zuid-Korea
Zweden 🇸🇪
Diner bij de keizer en op de koffie met Zweden: Victoria en Daniel zijn in Japan en Zuid-Korea
- Zien: William en Catherine ontvangen kroonprins Hussein en prinses Rajwa van Jordanië
Koninklijke ontmoeting
Zien: William en Catherine ontvangen kroonprins Hussein en prinses Rajwa van Jordanië
- Koningin Máxima geraakt door gesprek met Saar (10) over kralenketting
Heroes
Koningin Máxima geraakt door gesprek met Saar (10) over kralenketting