Japanse ex-prinses Mako bevallen van haar eerste kindje
30 mei 2025 · 14:19
Update: 30 mei 2025 · 14:48
Babynieuws uit Japan: Voormalige prinses Mako (33) is bevallen van haar eerste kindje! Dat heeft het Japanse hof vrijdag gemeld tijdens een persconferentie. Over het geslacht van het kindje en de exacte geboortedatum is nog niets bekend.
De oudste dochter van kroonprins Akishino en prinses Kiko is bevallen van haar eerste kindje. Mako is in 2021 getrouwd met haar grote liefde, Kei Komuro. Ze leerden elkaar kennen op de International Christian University in Tokio, waar ze allebei studeerden. In 2017 stelde Mako haar verloofde aan het Japanse volk voor, met veel kritiek tot gevolg.
Geen prinses Mako meer
Haar huwelijk had grote gevolgen voor Mako. Als vrouwen in de keizerlijke familie besluiten te trouwen met een gewone burger, verliezen ze namelijk hun lidmaatschap van het keizerlijk huis. Hierdoor is Mako haar titel prinses kwijtgeraakt. Ze zag af van de financiële bijdrage die ze normaal gesproken zou krijgen bij het afscheid van het hof.
Lees verder onder de foto's.
Eerste kindje
Mako en Kei wonen inmiddels in New York, waar Mako in de kunstsector werkt. Ze hebben nu hun eerste kindje gekregen. De afstand tot het Japanse hof is er nog steeds; desondanks kondigden ze de komst van het kindje officieel aan tijdens een persconferentie. Het Japanse hof besloot de geboorte van het kind aan te kondigen nadat er in andere media berichten over waren verschenen. Het is het eerste kleinkind voor kroonprins Akishino en kroonprinses Kiko.
Beeld: ANP
Meest gelezen
- Foto-overzicht: prins Bernhard en prinses Annette vieren zilveren huwelijksjubileum
Foto-overzicht: prins Bernhard en prinses Annette vieren zilveren huwelijksjubileum
- Van burgermeisje tot royal: zó zag het leven van Máxima eruit voordat ze prinses werd
Van burgermeisje tot royal: zó zag het leven van Máxima eruit voordat ze prinses werd
Lees ook
- De hechte band tussen prinses Beatrix en haar schoondochter prinses Mabel
De hechte band tussen prinses Beatrix en haar schoondochter prinses Mabel
- De geliefde look van Catherine: 5x de mooiste capejurken
Mode
De geliefde look van Catherine: 5x de mooiste capejurken
- Iedereen heeft het over dít detail van de nieuwe familiefoto van de Oranjes
Iedereen heeft het over dít detail van de nieuwe familiefoto van de Oranjes