Vluchtelingen nemen intrek in buitenverblijf van de koning
25 april 2022 · 20:47
Update: 27 mei 2025 · 17:21
De Oekraïense vluchtelingen die de komende tijd in Het Oude Loo worden opgevangen, zijn daar maandag ingetrokken. Dat bevestigt de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) desgevraagd aan het ANP. In totaal worden er 32 Oekraïense vluchtelingen opgevangen; vijftien vrouwen, vijf mannen en twaalf kinderen.
Het is nog niet bekend hoelang de Oekraïners in het kasteel in Apeldoorn blijven, aldus de woordvoerster van de RVD. Het Oude Loo staat in Apeldoorn op Kroondomein Het Loo, vlakbij Paleis Het Loo. De koninklijke familie huurt Het Oude Loo en maakte er tot de komst van de Oekraïners regelmatig gebruik van.
Vorige week deelde het Koninklijk Huis foto's van het heringerichte en klaargemaakte kasteel. De tuin rond het kasteel is "vooralsnog" gesloten voor bezoekers "om privacy te bieden aan de nieuwe bewoners", zo werd via het officiële Instagramaccount van het koninklijk huis gemeld.
Lees verder onder de foto's.
De jonge Oekraïense kinderen kunnen naar wereldschool De Vlinder in Ugchelen in de gemeente Apeldoorn, werd eerder bekend. Dat is een basisschool die gericht is op kinderen die uit het buitenland komen. Ze krijgen veel les in de Nederlandse taal, zodat ze naar reguliere scholen kunnen als ze hier langer moeten blijven.
Oudere kinderen uit Oekraïne kunnen naar drie middelbare scholen. Het gaat om De Heemgaard, het Edison College en Onze Wereld. De inschrijving kan worden geregeld zodra de Oekraïners op het kasteel gehuisvest zijn.
ANP / Foto's: © RVD
Meest gelezen
- Het Prinsjesdag-debuut van prinses Ariane: "De grootste uitdaging is het trapje van het rijtuig"
Derde dinsdag van september
Het Prinsjesdag-debuut van prinses Ariane: "De grootste uitdaging is het trapje van het rijtuig"
- Hoe hecht is (en was) de band tussen Willem-Alexander en zijn broers?
Hoe hecht is (en was) de band tussen Willem-Alexander en zijn broers?
Lees ook
- Lekker kijken: de mooiste foto's van Prinsjesdag
Prinsjesdag
Lekker kijken: de mooiste foto's van Prinsjesdag
- Koninklijke familie sluit Prinsjesdag af op balkon Paleis Noordeinde
Prinsjesdag 2025
Koninklijke familie sluit Prinsjesdag af op balkon Paleis Noordeinde
- Dít dragen de koningin en prinsessen op Prinsjesdag 2025
Mode
Dít dragen de koningin en prinsessen op Prinsjesdag 2025