Onderzoek naar financiën Juan Carlos gestopt
3 maart 2022 · 10:31
Update: 27 mei 2025 · 17:32
Spaanse aanklagers hebben alle onderzoeken naar de financiële activiteiten van koning-emeritus Juan Carlos stopgezet. Daardoor zou Juan Carlos mogelijk kunnen terugkeren uit de Verenigde Arabische Emiraten.
Justitie deed meerdere onderzoeken naar de geldstromen en bezittingen van Juan Carlos. Daarbij ging het onder meer om een onderzoek naar de bemoeienis van de voormalige koning met de verkoop van contracten voor de aanleg van de 'hogesnelheidstrein van de woestijn' in Saudi-Arabië. Hij zou daarvoor commissie hebben ontvangen.
De zaken tegen Juan Carlos zijn om meerdere redenen geseponeerd, onder meer vanwege het ontbreken van belastend bewijs en de onschendbaarheid van het staatshoofd.
De 84-jarige Juan Carlos regeerde Spanje van 1975 tot 2014. Hij trok zich om gezondheidsredenen als staatshoofd terug, maar behield officieel wel zijn titel. Vanwege de beschuldigingen aan zijn adres week hij in 2020 uit naar de Verenigde Arabische Emiraten.
ANP

Meest gelezen
- Prins Gabriël zou volgens een Belgisch decreet niet mogen trouwen met prinses Amalia
Prins Gabriël zou volgens een Belgisch decreet niet mogen trouwen met prinses Amalia
- Foto-overzicht: prins Bernhard en prinses Annette vieren zilveren huwelijksjubileum
Foto-overzicht: prins Bernhard en prinses Annette vieren zilveren huwelijksjubileum
- Van burgermeisje tot royal: zó zag het leven van Máxima eruit voordat ze prinses werd
Van burgermeisje tot royal: zó zag het leven van Máxima eruit voordat ze prinses werd
Lees ook
- Dít weten we tot nu toe over de troonswisseling in Luxemburg
Dít weten we tot nu toe over de troonswisseling in Luxemburg
- Catherine maakt stijlvolle comeback met Franse touch tijdens staatsbanket
Catherine maakt stijlvolle comeback met Franse touch tijdens staatsbanket