Navigatie overslaan
Uitgelichte afbeelding

Prinses Beatrix haalt her­in­ne­rin­gen op aan kindertijd in Canada: 'Ik was een kleine Canadees'

Achtergrond

vandaag · 08:00| Leestijd:2 min

Update: vandaag · 08:00

Een deel van haar kindertijd bracht prinses Beatrix door in Canada. Samen met prinses Juliana en prinses Irene was de tweejarige prinses gevlucht vanwege de Tweede Wereldoorlog. Tijdens haar reis naar Bonaire blikte de 87-jarige Beatrix terug op die tijd.

Prinses Beatrix is momenteel op Bonaire en tijdens haar reis bracht ze een bezoek aan een Jantje Beton-speeltuin. Sinds de oprichting in 1968 is Beatrix betrokken bij het goede doel dat zich inzet voor speelruimtes voor kinderen. Op het Caribische eiland vroegen nieuwsgierige kinderen aan de prinses hoe zij vroeger speelde.

Vriendinnen in Canada

"Weet je, dat is heel lang geleden hè," reageerde prinses Beatrix allereerst op de vraag. Maar de prinses kon haar kindertijd, waarin ze speelde, nog goed herinneren. "Mijn moeder is samen met een vriendin met een kind, net zo oud als ik, gevlucht naar Canada. We zijn gevlucht omdat er oorlog was in Nederland." Beatrix was nog maar twee jaar oud toen ze naar het Noord-Amerikaanse land vertrok. Dat deed ze zogezegd samen met Renée Smith-Roëll en haar moeder Martine, een vertrouweling van toenmalig prinses Juliana.

Lees verder onder de foto's.

Spelen

Spelen als kind deed prinses Beatrix dus vooral in Canada. "We waren met ons drieën: mijn zusje, mijn vriendin en ik. We waren ongeveer even oud, dus we waren ook heel veel met elkaar", herinnerde Beatrix zich in het gesprek. Het spelen ging er destijds wel anders aan toe dan tegenwoordig. In Bonaire kunnen de kinderen namelijk spelen op een duikelrek, klimpalen en schommels. Daar waagt de prinses zich nu niet meer aan. "Ik ben daar te oud voor," grapte ze. "In Canada hebben we eigenlijk Canadese liedjes geleerd, spelletjes en zo. Dus toen ik jullie leeftijd was, was ik eigenlijk een beetje een kleine Canadees." Spelenderwijs heeft Beatrix ook Engels geleerd, omdat ze met andere vriendinnetjes en op school die taal sprak. "Dat ging best goed," vertelde ze trots.

Bekijk de hele video onder de foto's.

instagram

De weergave van Instagram vereist jouw toestemming voor social media cookies.

Toestemmingen aanpassen
  • Blauw Bloed heeft een cadeautje voor jou

    Bestel de gratis tegeltjes via de link

Beeld: ANP / Blauw Bloed / Nationaal Archief

Blauw Bloed - TV

Dit artikel hoort bij het programma

Blauw Bloed - TV

Blauw Bloed - TV

Meest gelezen

Lees ook

Mis niets van Blauw Bloed

Meld je aan voor de gratis nieuwsbrief. Je ontvangt eens in de twee weken een persoonlijke nieuwsbrief vol royaltynieuws, tips en exclusieve content in je inbox.

Lees onze privacyverklaring.