Prinses Ingrid Alexandra verandert van school
28 mei 2019 · 10:24
Update: 27 mei 2025 · 18:52
Prinses Ingrid Alexandra, de dochter van kroonprins Haakon en kroonprinses Mette-Marit, gaat komende zomer naar een andere school. De 15-jarige prinses zal in augustus beginnen op haar nieuwe school in Oslo, maakte het Noorse hof bekend.
Ingrid Alexandra gaat dan naar de tiende klas op de Uranienborg School. Momenteel zit de prinses op een internationale school in Bekkestua. Voor Noorse scholieren is het redelijk gebruikelijk om tussentijds van school te wisselen. Het hof geeft geen reden waarom Ingrid Alexandra dit doet, maar laat aan lokale media weten dat de nieuwe school onder meer is gekozen vanwege de gunstige ligging vlakbij het paleis.
In Noorwegen gaan kinderen na de basisschool eerst naar de zogeheten Ungdomsskole, het eerste deel van het middelbaar onderwijs. Leerlingen van 16 tot en met 19 jaar gaan vervolgens naar de Videregående skole. Ingrid Alexandra zal hier volgend jaar heengaan.
Bron: ANP
Meest gelezen
- Catherine schittert in nieuwe couture jurk tijdens staatsbanket
Staatsbezoek 🇬🇧-🇺🇸
Catherine schittert in nieuwe couture jurk tijdens staatsbanket
- Het Prinsjesdag-debuut van prinses Ariane: "De grootste uitdaging is het trapje van het rijtuig"
Derde dinsdag van september
Het Prinsjesdag-debuut van prinses Ariane: "De grootste uitdaging is het trapje van het rijtuig"
Lees ook
- Kijk mee: koning vliegt tijdens para-oefening en zwaait naar zijn moeder
Vliegbasis Eindhoven
Kijk mee: koning vliegt tijdens para-oefening en zwaait naar zijn moeder
- Koningin Máxima openhartig over verlies zusje bij bezoek aan Hersenbank
Nederlandse Hersenbank
Koningin Máxima openhartig over verlies zusje bij bezoek aan Hersenbank