
Prinses Margriet deelt herinneringen tijdens Kinderboekenweek: "Wij werden ook voorgelezen"
Kinderboekenweek 📚
1 oktober 2025 · 13:00| Leestijd:2 min
Update: 1 oktober 2025 · 13:40
Prinses Margriet kwam met een duidelijk doel naar de Kinderboekenweek in Apeldoorn: kinderen kennis laten maken met boeken. Met veel enthousiasme las ze voor uit een boek, zoals ze vroeger ook is voorgelezen en dat zelf ook deed bij haar (klein)kinderen.
Kringloop
Het was een thuiswedstrijd voor prinses Margriet op woensdagochtend. De 82-jarige prinses ging langs bij het kringloop- en reïntegratiebedrijf Foenix in Apeldoorn om voor te lezen tijdens de Kinderboekenweek. Daar zat groep drie van basisschool De Zonnewende al klaar om te luisteren naar de avonturen uit het boek Een hond met leuke oren die door de prinses werden verteld. Het is niet voor niets dat deze editie van de Kinderboekenweek in de kringloopwinkel plaatsvond, het boek van Lauren Child dat Margriet voorlas is namelijk afkomstig van de kinderboekenafdeling uit de kringloop.
Lees verder onder de foto.
Herinneringen aan vroeger
Voorlezen deed prinses Margriet met veel passie: ze paste haar stemgebruik aan bij de personages en liet de prenten aan de kinderen zien. Zij luisterden vol verwondering naar het verhaal. "Ik vind het altijd leuk om voor te lezen", vertelde de prinses na afloop aan Blauw Bloed. "Ik heb mijn eigen kinderen en kleinkinderen voorgelezen. Het is leuk om te kijken welke reacties er zijn." Het voorlezen van boeken gaat volgens prinses Margriet over meer dan alleen amusement. "Ik denk dat het heel belangrijk is om kinderen in contact te brengen met boeken. Er zijn ontzettend veel prachtige kinderboeken voor alle leeftijden. Juist omdat de kinderen zoveel op hun scherm zitten te kijken, is het echt heel belangrijk dat ze ook juist leren kennismaken met boeken en er ook van gaan houden." De liefde voor (voor)lezen zit bij de prinses wel goed, dat heeft ze in haar jeugd al meegekregen. "Wij werden ook voorgelezen vroeger. Winnie de Pooh was heel erg in trek."
Lees verder onder de foto's.
De prinses hoopt dat ze bij de kinderen ook een zaadje heeft kunnen planten als het gaat om boeken lezen. De schoolklas mocht na afloop in ieder geval een boek meenemen uit de kringloopwinkel, zodat de boeken hergebruikt worden en de kinderen meer gaan lezen.
Beeld: ANP
Meest gelezen
- Prins William solo naar Brazilië: de reden waarom Catherine niet mee is gegaan
Verenigd Koninkrijk 🇬🇧
Prins William solo naar Brazilië: de reden waarom Catherine niet mee is gegaan
- De autobiografie van Juan Carlos en de kledingstijl van Ingrid Alexandra
Dit zie je in de uitzending 📺
De autobiografie van Juan Carlos en de kledingstijl van Ingrid Alexandra
- De verlovingsring van kroonprinses Victoria was een breuk met traditie
Juwelen 💎
De verlovingsring van kroonprinses Victoria was een breuk met traditie
Lees ook
- Komt er 'Verzoening' door het boek van ex-koning Juan Carlos? "Denk het niet"
Achtergrond
Komt er 'Verzoening' door het boek van ex-koning Juan Carlos? "Denk het niet"
- De Russische echtgenote van Willem II: Anna Paulowna
Historie
De Russische echtgenote van Willem II: Anna Paulowna
- Hoe de Belgische koning Albert onverwacht op de troon terechtkwam
Onverwacht op de troon 👑
Hoe de Belgische koning Albert onverwacht op de troon terechtkwam








