Ga naar submenu Ga naar zoekveld

15 jaar aan vermeende wanpraktijken van media: prins Harry én wijlen prinses Diana krijgen excuses

22 januari 2025 · Leestijd 2 min

De tegenpartij in de rechtszaak die prins Harry heeft aangespannen, schikt. 'News Group Newspapers' zou op onrechtmatige wijze privé-informatie van Harry hebben verkregen en biedt daar nu excuses voor aan. Ook voor de "ernstige inmenging in het privéleven van Diana."

In de rechtszaak staan prins Harry en de krantengroep News Group Newspapers (NGN) van mediamagnaat Rupert Murdoch tegenover elkaar. Volgens de aanklacht van de prins zou de uitgever van de Britse tabloid The Sun en de sinds 2011 opgeheven krant News of the World op onrechtmatige wijze privé-informatie over hem hebben verkregen van 1996 tot 2011. De jongste zoon van koning Charles zou zijn afgeluisterd, bekenden zouden zijn omgekocht om informatie aan de media te geven en zelfs zijn vuilnis zou zijn doorzocht.

Excuses voor Harry én Diana

Op dinsdag zou het proces beginnen tegen NGN, maar de zaak werd vertraagd wegens onderhandelingen. Op woensdag meldt de BBC dat de krantengroep prins Harry "volledige en ondubbelzinnige excuses" aanbiedt voor "ernstige inmenging" in zijn privéleven. Daarbij worden ook de "incidenten van onwettige activiteiten uitgevoerd door privédetectives" benoemd.

In het statement worden niet alleen excuses aangeboden voor de impact van de berichtgeving en inmenging op Harry's leven, maar ook op het privéleven van zijn moeder: de in 1997-overleden prinses Diana. "Met name tijdens zijn jongere jaren. We erkennen en verontschuldigen ons voor het leed dat de hertog is aangedaan, en de schade die is toegebracht aan relaties, vriendschappen en familie." Er is ingestemd met een "aanzienlijke schadevergoeding". Bij een eerder proces ontving de prins ook een schadevergoeding.

Lees verder onder de foto.

ANP-375887309
Prinses Diana en prins Harry in 1994.

Strijd tegen de roddelpers

Prins Harry voert al jarenlang een strijd tegen de roddelpers, iets wat hem sinds jonge leeftijd al bezighoudt. Zijn moeder, wijlen prinses Diana, kwam in 1997 om het leven bij een auto-ongeluk na een achtervolging van de paparazzi. En ook zijn vrouw, hertogin Meghan, wordt "slachtoffer" van de "meedogenloze campagne" die de media voert, schrijft Harry in een eerdere verklaring.

ANP-355528706
Prins Harry en Meghan in 2018.

Beeld: ANP

Geschreven door

Jeanine van Nieuwkoop-Steenhoven

Lees meer over de royals

Misschien ook wat voor jou

Blauw Bloed nieuwsbrief

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en ontvang eens in de twee weken een persoonlijke nieuwsbrief vol royaltynieuws, tips en exclusieve content in je inbox.

E-mailadres

Lees onze privacyverklaring.

--:--