Video: Edwin de Roy van Zuydewijn uit opnieuw onvrede over koningshuis
27 oktober 2023 · 11:30
Update: 28 november 2024 · 15:07
Edwin de Roy van Zuydewijn, de ex-partner van prinses Margarita, heeft opnieuw van zich laten horen. Dit keer uit hij zijn onvrede over het koningshuis in een interview op YouTube, gemaakt door Kip Media.
In het interview - dat een klein half uurtje duurt - komen verschillende onderwerpen ter sprake, waaronder het nieuws over de onlangs gevonden NSDAP-lidmaatschapskaart van prins Bernhard. De manier waarop koning Willem-Alexander (door Edwin in het interview 'Alex' genoemd) hierop heeft gereageerd vindt De Roy van Zuydewijn erg kwalijk, omdat de koning niet wilde ingaan op de vraag hoe lang hij al van het bestaan van de lidmaatschapskaart wist. Ook de toekomst van de monarchie wordt besproken.
Op zoek naar eerherstel
Daarnaast vertelt De Roy van Zuydewijn over de periode waarin hij én zijn familie gevolgd werden door de Nederlandse Inlichtingendienst voor het onderzoek over de 'affaire Margarita'. "Niet iedereen heeft op het netvlies staan - en ook jongere generaties niet - hoe ik verketterd ben en hoe ik gelijk had."
De Roy van Zuydewijn geeft in het interview aan dat hij na al die jaren nog steeds blijft werken aan zijn eerherstel en zich op dit moment erg sterk voelt. "Ik krijg zelfs complimenten van mensen die mij zomaar op straat aanspreken en dat is hartverwarmend."
Het hele interview bekijken? Dat kan in de video hieronder.
De weergave van deze video vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Meest gelezen
- Heerlijk wegzwijmelen bij de mooiste trouwjurken door de jaren heen
Heerlijk wegzwijmelen bij de mooiste trouwjurken door de jaren heen
- Alles over de jarige koningin Jetsun Pema van Bhutan
Alles over de jarige koningin Jetsun Pema van Bhutan
- Wauw! Koningin Máxima draagt kroningsjurk tijdens eerste dag staatsbezoek
Staatsbezoek
Wauw! Koningin Máxima draagt kroningsjurk tijdens eerste dag staatsbezoek
Lees ook
- Eén jurk, vier momenten: is dít het favoriete item van Catherine?
Eén jurk, vier momenten: is dít het favoriete item van Catherine?
- Prinses Amalia neemt woensdag een kijkje bij 'haar' Regiment Huzaren: dít is wat het inhoudt
Prinses Amalia neemt woensdag een kijkje bij 'haar' Regiment Huzaren: dít is wat het inhoudt