De weergave van deze video vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Video: Prinses Viktória houdt restjesavonden tegen voedselverspilling
16 november 2018 · 10:43| Leestijd:2 min
Update: 27 mei 2025 · 19:07
Prinses Viktória sprak donderdag in Den Haag in haar functie als beschermvrouwe van Save the Children bij het zogenoemde 'Nutrition Dinner'. Viktória, de echtgenote van prins Jaime de Bourbon de Parme, stipte het onderwerp van ondervoeding en het terugdringen van voedselverspilling aan.
De weergave van deze video vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Tegen de verslaggever van Blauw Bloed vertelde de prinses dat ze erg bewust omgaat met voedsel. Ze probeert dan ook zo min mogelijk te verspillen. Zo houdt ze restjesavonden en ze kijkt in de ijskast wat er nog voorhanden is voor ze naar de winkel gaat. De kinderen vinden die restjesavonden ook hartstikke leuk, maar komen soms wel met vreemde combinaties. "Ik had laatst bedacht om een soort van tortilla-avond te organiseren en toen kwam mijn dochter met het idee om daar jam en worst op te smeren", vertelt Viktória lachend.
Ondervoeding
"Voedsel is meer dan een basisbehoefte”, aldus prinses Viktória. "Het is een krachtig middel in het doorbreken van de cirkel van armoede. Het bevordert stabiliteit en economische groei." Momenteel hebben wereldwijd 821 miljoen mensen te weinig te eten - dat zijn één op de negen mensen - en vooral voor kinderen heeft dat desastreuze gevolgen. Chronisch ondervoede kinderen zijn vatbaarder voor ziektes, presteren slechter op school en komen later terecht in slechter betaald werk.
Lees verder onder de video.
Genève
Voor het werk van prins Jaime verhuisde het gezin afgelopen zomer naar Genève. De prins is er aan de slag gegaan voor de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR. "Voor mij is het een beetje thuiskomen, want ik ben deels opgegroeid in Zwitserland", vertelde de prinses. Maar ook de kinderen hebben het naar hun zin. "Het is erg fijn om je kinderen in zo'n groene omgeving op te kunnen laten groeien", vervolgt ze.
Bron: ANP
Meest gelezen
- Koningin Máxima pakt voor de laatste keer uit in Suriname en doet dat op een speciale manier
Staatsbezoek Suriname 🇸🇷
Koningin Máxima pakt voor de laatste keer uit in Suriname en doet dat op een speciale manier
- Terugblik staatsbezoek aan Suriname en het hoogtepunt van een koninklijk huwelijk: de balkonscène
Dit zie je in de uitzending 📺
Terugblik staatsbezoek aan Suriname en het hoogtepunt van een koninklijk huwelijk: de balkonscène
- Video: koningin Máxima's VN-reis naar Indonesië
VN-reis 🇺🇳
Video: koningin Máxima's VN-reis naar Indonesië
Lees ook
- Koningin Máxima geniet van muzikale kerstshow in Breda
Kerst Muziekgala
Koningin Máxima geniet van muzikale kerstshow in Breda
- Geloof, hoop en liefde in Suriname: 'Alle mensen die we spreken zijn zo betrokken'
Column
Geloof, hoop en liefde in Suriname: 'Alle mensen die we spreken zijn zo betrokken'
- Strak in 't pak! De 15 mooiste pakken van koningin Máxima
Mode 👗
Strak in 't pak! De 15 mooiste pakken van koningin Máxima





