Koning Willem-Alexander bezoekt krijgsmacht: "We moeten ons tot de tanden toe bewapenen"
24 april 2025 · 15:24| Leestijd:2 min
Update: 24 april 2025 · 19:28
We moeten ons "tot de tanden toe bewapenen", aldus koning Willem-Alexander. Dit om veilig te blijven. Vrede en veiligheid zijn niet langer vanzelfsprekend, zo zei hij tijdens een bezoek aan de Luitenant-generaal Bestkazerne in Vredepeel.
Koning Willem-Alexander bezocht vanochtend samen met minister Brekelmans de Luitenant-generaal Bestkazerne, de thuisbasis van het Defensie Grondgebonden Luchtverdedigingscommando. Het bezoek stond in het teken van Nederlandse steun aan Oekraïne in de oorlog tegen Rusland. Na afloop zei de koning tegen onze Blauw Bloed-verslaggever: "We hebben het een beetje te vanzelfsprekend gevonden dat we altijd vrede en vrijheid zouden hebben".
"Als je niet voorbereid bent, dan ben je niet goed bezig"
De koning gaf ook aan dat we niet op onze lauweren moeten rusten. "Om in vrede en veiligheid te blijven leven, moeten we ons voorbereiden en ons tot de tanden bewapenen om te zorgen dat we altijd in vrede en veiligheid kunnen blijven leven. Als je niet voorbereid bent, dan ben je niet goed bezig". De koning sprak zich al eerder uit over de oorlog in Oekraïne.
Lees verder onder de foto's.
Besturen drone
De apparatuur die wordt ingezet bij bijvoorbeeld Koningsdag en de NAVO-top, om eventuele drones uit de lucht te kunnen halen. werd druk bestudeerd door Willem-Alexander. De koning kon natuurlijk niet achterblijven en stak zijn handen uit de mouwen. Hij bestuurde een onbemand grondvoertuig, dat wordt gebruikt om gewonden naar een ziekenhuis te brengen. Daarnaast vloog Willem-Alexander met een van de grootste drones die we in Nederland hebben. Deze worden ook ingezet in Oekraïne. Leuk detail: de koning had zelf geen regenjas bij en kreeg deze aangeboden door een militair.
Lees verder onder de foto.
Heliktopervlucht naar huis
Het bezoek eindigde met gesprekken met medewerkers van Defensie en vertegenwoordigers uit de Nederlandse defensiesector over de steun aan Oekraïne en de cruciale rol van de Nederlandse defensie-industrie. De koning stapte na het bezoek in de helikopter die hem naar zijn volgende afspraak die dag bracht. Zelf vliegen hoefde hij gelukkig niet.
Beeld: ANP
Meest gelezen
- Prinses Amalia laat iedereen steil achteroverslaan in haar nieuwste galalook
Troonswisseling Luxemburg 🇱🇺
Prinses Amalia laat iedereen steil achteroverslaan in haar nieuwste galalook
- Koning Willem-Alexander reageert op gedeelde foto van prinses Alexia en zanger Antoon
Statement
Koning Willem-Alexander reageert op gedeelde foto van prinses Alexia en zanger Antoon
- Luxemburgse royals stralen tijdens troonswisseling: dít hebben ze aan
Troonswisseling Luxemburg 🇱🇺
Luxemburgse royals stralen tijdens troonswisseling: dít hebben ze aan
Lees ook
- Virginia Giuffre brengt in postume memoires meer details naar buiten over prins Andrew
Verenigd Koninkrijk 🇬🇧
Virginia Giuffre brengt in postume memoires meer details naar buiten over prins Andrew
- Paul Rem over kledingvoorschriften: "Met dresscodes laat je zien wie je bent"
Video 🎞️
Paul Rem over kledingvoorschriften: "Met dresscodes laat je zien wie je bent"
- Van troon tot ballingschap: hoe Albanië als monarchie verdween
Verdwenen Monarchieën
Van troon tot ballingschap: hoe Albanië als monarchie verdween