Foto's: Belgische royals herdenken overleden familieleden
20 februari 2024 · 14:00
Update: 28 november 2024 · 18:00
De Belgische koninklijke familie komt vandaag bijeen voor de traditionele eucharistieviering. Tijdens deze bijeenkomst worden de overleden leden van het koninklijk huis herdacht. In dit artikel lees je meer over de jaarlijkse herdenking.
Ieder jaar komen koning Filip en koningin Mathilde naar de Onze-Lieve-Vrouwkerk in Brussel om hun overleden familieleden te herdenken. Ook dit jaar is dat het geval. Naast Filip en Mathilde zijn ook koning Albert en koningin Paola aanwezig. Evenals prins Laurent en zijn vrouw prinses Claire. Verder wonen ook prinses Delphine en haar man Jim O'Hare de mis bij.
Lees verder onder de foto.
Dat prinses Delphine dergelijke gelegenheden bijwoont, is niet altijd zo geweest. Pas in 2020 werd de prinses erkend door haar vader koning Albert. Sindsdien verschijnt Delphine regelmatig tijdens openbare gelegenheden en in de media. Zo gaf ze onlangs nog een openhartig interview aan Blauw Bloed.
Sobere kleuren voor herdenking
Koningin Mathilde verschijnt vandaag in een bedekte warme japon in zachtgrijs, een van de trendkleuren van 2024. Deze paart de koningin met lederen handschoenen en een bijpassende hoed en clutch. Een ingetogen outfit voor een beladen dag. Ook koningin Paola en prinses Claire kiezen voor een minimalistische outfit in een neutrale kleur. Prinses Delphine pakt het anders aan, zij woont de herdenkingsdienst bij in een colour-blocking trenchcoat.
Lees verder onder de foto.
Jaarlijkse herdenking op 17 februari
De jaarlijkse herdenking vindt al sinds 1935 plaats op 17 februari. Toen werd een mis gehouden ter nagedachtenis aan koning Albert I, die in 1934 was omgekomen door een ongeval in Marche-les-Dames. Na het overlijden van koningin Astrid op 29 augustus 1935 werd besloten om op 17 februari alle gestorven leden van de koninklijke familie te herdenken. "Dit jaar viel 17 februari in de voorjaarsvakantie, daarom wordt de herdenking pas vandaag gehouden", zo weet journalist Wim Dehandschutter ons te vertellen.
Foto's: ANP




Meest gelezen
- Foto-overzicht: prins Bernhard en prinses Annette vieren zilveren huwelijksjubileum
Foto-overzicht: prins Bernhard en prinses Annette vieren zilveren huwelijksjubileum
- Van burgermeisje tot royal: zó zag het leven van Máxima eruit voordat ze prinses werd
Van burgermeisje tot royal: zó zag het leven van Máxima eruit voordat ze prinses werd
Lees ook
- De geliefde look van Catherine: 5x de mooiste capejurken
Mode
De geliefde look van Catherine: 5x de mooiste capejurken
- Iedereen heeft het over dít detail van de nieuwe familiefoto van de Oranjes
Iedereen heeft het over dít detail van de nieuwe familiefoto van de Oranjes
- Terug in de tijd: prins Claus loopt de Nijmeegse Vierdaagse
Terug in de tijd: prins Claus loopt de Nijmeegse Vierdaagse