Déze Italiaanse prins ligt na ruim 20 jaar huwelijk, in scheiding met zijn vrouw

Alhoewel Italië al sinds 1946 geen monarchie meer is, gebruikt de familie Huis van Savoye hun titels nog wel. De kleinzoon van de laatste koning, de troonpretendent, ligt in scheiding met de vrouw met wie hij ruim twintig jaar getrouwd was. Dit wil je erover weten.
Het Huis van Savoye is officieel geen koninklijke familie, maar komt toch regelmatig in het nieuws. De familie begeeft zich in hoge kringen en hanteert zelf nog hun titels. In februari 2024 overleed het hoofd van de familie, Victor Emanuel, op 86-jarige leeftijd. Hij was de zoon van de laatste koning van Italië, Umberto II (1904-1983), en zijn vrouw Marie José (1906-2001). Victor Emanuel trouwde in 1971 met Marina Doria, met wie hij één zoon kreeg: Emanuele Filiberto.
Lees verder onder de foto.

Scheiding na ruim 20 jaar huwelijk
Deze Emanuele Filiberto is na het overlijden van zijn vader de zogenaamde 'troonpretendent', ook al is er geen troon meer waar hij aanspraak op kan maken. Hij trouwde in 2003 met Clotilde Courau, een Franse actrice. Ze was al zes maanden zwanger van haar oudste dochter toen zij in het huwelijksbootje stapte, iets wat destijds voor veel commotie zorgde. Emanuele en Clotilde hebben samen twee dochters: prinses Vittoria (2003) en prinses Luisa (2006).
Lees ook over:
Gevallen koningshuizen: hoe de Italiaanse monarchie na 85 jaar ophield te bestaan
Maar de relatie tussen de Italiaanse prins en de Franse actrice was niet alleen maar rozengeur en maneschijn, want na ruim twintig jaar huwelijk is daar nu een einde aan gekomen. Volgens Italiaanse media zou het stel al ruim vier jaar niet meer bij elkaar zijn. De echtscheiding is nu compleet, want Emanuele is gespot met een nieuwe vlam én hij bevestigt zijn scheiding zelf in de Italiaanse krant Corriere della Sera.
Lees verder onder de foto.

“We kunnen het heel goed met elkaar vinden, ik heb respect voor haar en ik hou van haar. Ze zal altijd de moeder van mijn geweldige dochters zijn”, zo zegt de prins in de krant.
Lees ook over:
Vittorio Emanuele: 8 weetjes over het leven van deze controversiële Italiaanse prins
Nieuwe liefde voor Emanuele
De nieuwe liefde van de troonpretendent is geen onbekende. Het betreft Adriana Abascal, een Mexicaans model. De twee zijn samen gelukkig, zo blijkt uit het interview met de Italiaanse krant.

Beeld: ANP

Geschreven door
Renée Prenger