
Felipe voorziet een jaar met grote uitdagingen
29 januari 2021 · 10:06| Leestijd:2 min
Update: 5 juni 2025 · 09:59
De Spaanse koning Felipe heeft donderdag samen met zijn vrouw Letizia het diplomatieke korps ontvangen op het Koninklijk Paleis in Madrid. Net als in voorgaande jaren hield de koning voor de gelegenheid een toespraak. Hierin stond hij uitgebreid stil bij de coronapandemie.
“Toen ik vorig jaar – net als vandaag – het in het Koninkrijk Spanje geaccrediteerde diplomatiek korps toesprak, was het moeilijk voor te stellen hoe het jaar zou gaan verlopen”, begon Felipe zijn toespraak. De Spaanse vorst richtte zich daarna speciaal tot de mensen die een geliefde hebben verloren door de pandemie of die persoonlijk hebben geleden aan Covid-19. Felipe noemde het verder belangrijk om de juiste lessen te trekken uit de “traumatische ervaring van de pandemie”.
Felipe sprak daarnaast lovende woorden voor de aanwezige diplomaten. Volgens Felipe was de diplomatieke samenwerking doeltreffend bij het helpen van veel burgers in hun dagelijkse leven en heeft die samenwerking ook geholpen om de levens van veel mensen te redden.
Volgens Felipe zal 2021 opnieuw een jaar met grote uitdagingen worden, ook omdat de pandemie ernstige gevolgen voor de samenleving heeft gehad. “Daarom moeten we meer dan ooit met hernieuwde ambitie naar de toekomst kijken. Als deze crisis onze vooruitgang heeft afgeremd, zijn we genoodzaakt om met een verdubbelde inspanning weer op het goede spoor te komen.”
Bron: ANP
Meest gelezen
- Koningin Máxima pakt voor de laatste keer uit in Suriname en doet dat op een speciale manier
Staatsbezoek Suriname 🇸🇷
Koningin Máxima pakt voor de laatste keer uit in Suriname en doet dat op een speciale manier
- Terugblik staatsbezoek aan Suriname en het hoogtepunt van een koninklijk huwelijk: de balkonscène
Dit zie je in de uitzending 📺
Terugblik staatsbezoek aan Suriname en het hoogtepunt van een koninklijk huwelijk: de balkonscène
- Video: koningin Máxima's VN-reis naar Indonesië
VN-reis 🇺🇳
Video: koningin Máxima's VN-reis naar Indonesië
Lees ook
- Dubbelzien: prinses Gabriella lijkt als twee druppels water op haar moeder Charlène op nieuwe foto
Monaco 🇲🇨
Dubbelzien: prinses Gabriella lijkt als twee druppels water op haar moeder Charlène op nieuwe foto
- Selfie uit de lucht! Kroonprinses Victoria verdiept zich in Zweedse luchtmacht
Zweden 🇸🇪
Selfie uit de lucht! Kroonprinses Victoria verdiept zich in Zweedse luchtmacht
- Keizerin Masako blijft kwakkelen met gezondheid, zo meldt het Japanse hof
Gezondheidsupdate
Keizerin Masako blijft kwakkelen met gezondheid, zo meldt het Japanse hof





