Groothertog Henri voor eventjes piloot
25 februari 2021 · 16:06
Update: 5 juni 2025 · 11:12
Groothertog Henri van Luxemburg heeft donderdag een bezoek gebracht aan een nieuwe locatie van Cargolux, een Luxemburgse luchtvaartmaatschappij. De nieuwe locatie werd door Henri ingehuldigd ter ere van het vijftigjarig bestaan van het bedrijf.
In de nieuwe Cargoluxfaciliteit zijn onder meer twee vluchtsimulatoren ondergebracht. Daar was Henri zo nieuwsgierig van geworden en dat hij zelf ook plaatsnam in de simulator voor een testvlucht, schrijft het hof op Instagram bij een foto van de groothertog in de simulatie-cockpit met de handen op het stuur.
Henri bezocht ook de hangar naast het hoofdkantoor, waarin grote vliegtuigen kunnen worden ondergebracht en onderhouden. Na afloop van het bezoek sneed de groothertog een vliegtuigentaart aan, om de vijftigste verjaardag van het bedrijf te vieren.
De weergave van Instagram vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Bron: ANP
Meest gelezen
- Hoe hecht is (en was) de band tussen Willem-Alexander en zijn broers?
Hoe hecht is (en was) de band tussen Willem-Alexander en zijn broers?
- Het Prinsjesdag-debuut van prinses Ariane: "De grootste uitdaging is het trapje van het rijtuig"
Derde dinsdag van september
Het Prinsjesdag-debuut van prinses Ariane: "De grootste uitdaging is het trapje van het rijtuig"
Lees ook
- Wie is jouw favoriete buitenlandse royal? Praat erover met de gratis gesprekskaartjes van Blauw Bloed
Gesprekskaartjes
Wie is jouw favoriete buitenlandse royal? Praat erover met de gratis gesprekskaartjes van Blauw Bloed
- Deze 'traditie' op Prinsjesdag is je waarschijnlijk nog niet eerder opgevallen
Deze 'traditie' op Prinsjesdag is je waarschijnlijk nog niet eerder opgevallen