Koning Felipe luncht samen met Oekraïense president Zelensky
28 mei 2024 · 12:00
Update: 28 november 2024 · 12:46
Koning Felipe en koning Letizia hebben maandag president Zelensky van Oekraïne ontvangen op het Koninklijk Paleis in Madrid. De koning zei tijdens een officiële lunch dat Oekraïne kan rekenen op de steun van Spanje in de oorlog met Rusland.
In het teken van de strijdkrachten
De afgelopen dagen staan voor de Spaanse koninklijke familie voornamelijk in het teken van de militaire strijdkrachten. Zo zijn hij en koningin Letizia op zaterdag aanwezig op de Armed Forces Day, een jaarlijks terugkerend evenement ter ere van het Spaanse leger. Eerder die week mocht de Spaanse kroonprinses Leonor tijdens haar militaire opleiding bovendien een bijzondere onderscheiding in ontvangst nemen.
Lees verder onder de foto.
Veiligheidsdeal
Op maandagochtend landde de Oekraïense president op de luchthaven in Madrid. Bij aankomst werd Zelensky verwelkomd door koning Felipe. Eerder tekende president Zelensky een veiligheidsdeal met de Spaanse premier Pedro Sánchez, die voorziet in meer wapensteun in de oorlog tussen Oekraïne en Rusland. Daarna werd hij door koning Felipe en koningin Letizia uitgenodigd voor een officiële lunch op het paleis.
Lees verder onder de foto.
Statement
Tijdens de officiële lunch heeft koning Felipe zijn steun uitgesproken aan Oekraïne. “De steun voor Oekraïne heeft een duidelijk doel, het bereiken van vrede in het land”, zei Felipe onder meer in zijn toespraak. “Samen zullen we ons onvermoeibaar inzetten om zo snel mogelijk de vrede tot stand te brengen die uw volk verdient en nodig heeft”. De koning verwees ook naar de internationale vredesconferentie over Oekraïne, die half juni in Zwitserland plaats zal plaatsvinden. Spanje gaat naar die bijeenkomst met een duidelijke boodschap aan Rusland. “Dat het een einde moet maken aan zijn aanvalsoorlog”, aldus Felipe.
Lees verder onder de foto.
Meer steunbetuigingen
Koning Felipe is niet de enige die zijn steun heeft uitgesproken aan Oekraïne. Onlangs sprak ook koning Willem-Alexander zich in een videoboodschap uit over de huidige situatie in het land. "Ons doel is vrede te brengen in Oekraïne. Samen staan we sterk", vertelt de koning in zijn boodschap.
Foto's: ANP

Meest gelezen
- Prins Gabriël zou volgens een Belgisch decreet niet mogen trouwen met prinses Amalia
Prins Gabriël zou volgens een Belgisch decreet niet mogen trouwen met prinses Amalia
- Verrassing! Prinses Amalia woont NAVO-top diner bij met koningspaar
Verrassing! Prinses Amalia woont NAVO-top diner bij met koningspaar
- Gravin Zaria is jarig, maar wat weten we over deze 19-jarige royal?
Gravin Zaria is jarig, maar wat weten we over deze 19-jarige royal?
Lees ook
- De drie prinsessen zijn net als andere zussen: "We kijken een film samen op de bank"
De drie prinsessen zijn net als andere zussen: "We kijken een film samen op de bank"
- Prinses Amalia gaat na de zomer déze opleiding doen
Prinses Amalia gaat na de zomer déze opleiding doen
- Lekker kijken: de mooiste foto's van het zomerse fotomoment van 2025
Lekker kijken: de mooiste foto's van het zomerse fotomoment van 2025