Koningin Máxima opent Van Gogh Village Museum in Nuenen
16 mei 2023 · 15:53
Update: 28 november 2024 · 13:47
Koningin Máxima heeft dinsdagmiddag de officiële opening verricht van het Van Gogh Village Museum in Nuenen. Hier heeft de beroemde kunstschilder Vincent van Gogh tussen december 1883 en november 1885 gewoond. Bij de opening knipte de koningin een groen lint door.
De tentoonstellingen in het museum belichten Van Goghs leven in Nuenen aan de hand van verhalen van zijn familie, vrienden en modellen. Het verhaal van zijn artistieke ontwikkeling en zijn studie naar kleur en licht brengen bezoekers dichter bij de kunstenaar.
Kleur en licht
De tentoonstellingen in het museum belichten Van Goghs leven in Nuenen aan de hand van verhalen van zijn familie, vrienden en modellen. Het verhaal van zijn artistieke ontwikkeling en zijn studie naar kleur en licht brengen bezoekers dichter bij de kunstenaar.
Tekst loopt door onder de foto's.
Vincents Lichtlab
Nieuw in het museum is Vincents Lichtlab, dat bedoeld is voor jonge museumbezoekers. Met technologie, kunst en creativiteit kunnen zij zelf de effecten van kleur en licht ontdekken. Het Lichtlab is in samenwerking met chipmachinefabrikant ASML ontwikkeld.
Het museum is dankbaar voor de steun van de koningin. "Wij zijn zeer vereerd met het bezoek van koningin Máxima", zegt directeur Simone van der Heiden. "Het is erkenning voor de tomeloze inzet van ons team van tweehonderd vrijwilligers voor het behoud van Vincents erfgoed in Nuenen."
Beeld: ANP
- Meesterschilder Van Gogh blijft de Oranjes inspireren
Meesterschilder Van Gogh blijft de Oranjes inspireren
Meest gelezen
- Foto-overzicht: prins Bernhard en prinses Annette vieren zilveren huwelijksjubileum
Foto-overzicht: prins Bernhard en prinses Annette vieren zilveren huwelijksjubileum
- Van burgermeisje tot royal: zó zag het leven van Máxima eruit voordat ze prinses werd
Van burgermeisje tot royal: zó zag het leven van Máxima eruit voordat ze prinses werd
Lees ook
- Prinses Elisabeth rondt stage af in Brussel en dit gaat prins Emmanuel doen na de zomervakantie
Prinses Elisabeth rondt stage af in Brussel en dit gaat prins Emmanuel doen na de zomervakantie
- Video: de band van het koningspaar met hun moeders
Video: de band van het koningspaar met hun moeders
- Er komt een nieuwe Videoland-serie aan over de Oranjes: déze prinsessen staan centraal
Er komt een nieuwe Videoland-serie aan over de Oranjes: déze prinsessen staan centraal