Prinses Amalia vond doop schip "heel spannend, maar heel bijzonder"
22 februari 2025 路 12:45
Update: 22 februari 2025 路 15:22
Zaterdagmiddag heeft prinses Amalia voor het eerst in haar eentje een publieke handeling verricht in Vlissingen. De Prinses van Oranje doopte daar het Combat Support Ship 'Den Helder'. Na afloop gaf de prinses aan dat ze het "heel spannend, maar heel bijzonder", vond.
Op de kade van de haven in Vlissingen werd prinses Amalia begroet door Hugo de Jonge, waarnemend Commissaris van de Koning van de provincie Zeeland en Bas van den Tillaar, burgemeester van Vlissingen. Het tienjarige meisje Hanne Poortvliet mocht Amalia een boeketje aanbieden.
Doop
Eerst kreeg de prinses op het schip uitleg. Even na 13:00 uur vond het moment supr锚me plaats: prinses Amalia doopte toen de 'Den Helder'. Voor het kapot gooien van de fles champagne spak ze de volgende tekst uit, die op een spiekbriefje voor haar lag. "Ik doop u Den Helder en ik wens u en uw bemanning een behouden vaart." De doop ging als volgt: Amalia trok aan een touwtje waardoor de champagnefles tegen de boot aan klapte. Als symbolische handeling hakte de prinses n贸g een touw door: dat is het laatste touw dat de boot met de wal verbindt.
Lees ook: z贸 zagen de eerste solo-optredens van de andere Oranjes eruit.
Lees verder onder de beelden.
De weergave van Instagram vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Mode
Prinses Amalia droeg vandaag een roze broekpak van Max Mara, die ze ook aan had tijdens een herdenkingsconcert in Griekenland vorig jaar. Amalia combineerde het pak zaterdag met een lichtbruine coltrui en een bijpassende haarband.
Lees verder onder de beelden.
De weergave van Instagram vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Over het schip
Gisteren nam Blauw Bloed-presentatrice Tirza van der Graaf een exclusief kijkje achter de schermen bij het schip. Het Combat Support Ship, dat gemaakt is door Damen Naval in opdracht van het ministerie van Defensie, wordt het nieuwe bevoorradingsschip van de Koninklijke Marine.
Meer weten over het solo-optreden van prinses Amalia? Kijk vanavond naar Blauw Bloed om 20:05 uur op NPO 2.
Beeld: Blauw Bloed / ANP

Meest gelezen
- Prins Gabri毛l zou volgens een Belgisch decreet niet mogen trouwen met prinses Amalia
Prins Gabri毛l zou volgens een Belgisch decreet niet mogen trouwen met prinses Amalia
- Verrassing! Prinses Amalia woont NAVO-top diner bij met koningspaar
Verrassing! Prinses Amalia woont NAVO-top diner bij met koningspaar
- Koningin M谩xima geeft partners wereldleiders NAVO-top rondleiding door Rotterdam
Koningin M谩xima geeft partners wereldleiders NAVO-top rondleiding door Rotterdam
Lees ook
- Deze royals slaan graag een balletje op de tennisbaan
Deze royals slaan graag een balletje op de tennisbaan
- Selfies, high fives en serieuze gesprekken: koning Willem-Alexander bezoekt Oude Pekela
Selfies, high fives en serieuze gesprekken: koning Willem-Alexander bezoekt Oude Pekela
- Catherine openhartig over herstel na kanker: "Het is heel, heel moeilijk"
Catherine openhartig over herstel na kanker: "Het is heel, heel moeilijk"