Royals bijeen in Vaticaanstad voor uitvaartsmis paus Franciscus
26 april 2025 · 10:15
Update: 29 april 2025 · 08:36
Zaterdagochtend wordt de uitvaartsmis van paus Franciscus gehouden. Op het volle Sint-Pietersplein zijn meerdere royals aanwezig om de dienst bij te wonen, onder wie het Belgische en Spaanse koningspaar en vanuit Nederland prins Carlos. Kijk mee.
Na het overlijden van paus Franciscus op Tweede Paasdag, stroomden de reacties van internationale royals binnen. Evenals de eerste bevestigingen dat een aantal van hen de uitvaartsmis op zaterdag zouden bijwonen. Na veel speculaties werd dinsdagavond bekend dat koning Willem-Alexander en koningin Máxima vandaag niet naar Vaticaanstad gaan, maar in Doetinchem zijn voor de viering van Koningsdag.
Bekende gezichten
De uitvaartsmis begint om 10:00 uur op het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad. Voorafgaand aan de dienst arriveren ook de koninklijke gasten. Zij worden bij aankomst eerst langs de kist van paus Franciscus geleid die bij het hoofdaltaar van de Sint-Pietersbasiliek staat. Onder hen zijn de koningsparen uit Zweden, Spanje, België, Jordanië. Verder zijn het kroonprinselijk paar uit Noorwegen, het prinselijk paar uit Monaco en het groothertogelijk paar uit Luxemburg aanwezig. Koningin Mary van Denemarken is er vandaag in haar eentje bij. Het bezoek van koning Frederik aan Japan dat tot en met vrijdag duurde, is mogelijk de reden dat hij er niet bij is. Ook prins William is alleen, als vertegenwoordiger van koning Charles.
Lees verder onder de foto's.
Nederlandse prins
Hoewel er zaterdag géén leden van het Koninklijk Huis in Rome zijn, is er wél een lid van de koninklijk familie bij. Prins Carlos is bij de uitvaartsmis en is daar "heel dankbaar" voor. Blauw Bloed sprak de neef van de koning tijdens een herdenkingsmis in Den Haag. Daar gaf hij aan dat zijn familie al eeuwenlang goede banden heeft met het Vaticaan. Prins Carlos was dan ook "bedroefd" om het heengaan van "een bijzondere man".
Lees verder onder de post.
De weergave van Instagram vereist jouw toestemming voor social media cookies.
- Prins Carlos gaat als enige lid van de koninklijke familie naar de uitvaart van de paus: "Ik ben heel dankbaar"
Prins Carlos gaat als enige lid van de koninklijke familie naar de uitvaart van de paus: "Ik ben heel dankbaar"
Wereldleiders
Naast royals zijn er ook tientallen wereldleiders vandaag aanwezig bij de uitvaart. President Trump van de Vernigde Staten, de Oekraïnse president Zelensky en voorzitter van de Europese Commissie Von Der Leyen zitten ook op het plein. Minister-president Dick Schoof en minister van Buitenlandse Zaken Caspar Veldkamp vertegenwoordigen Nederland tijdens de mis.
Beeld: ANP / Instagram @realecasadiborboneparma



Meest gelezen
- Prins Gabriël zou volgens een Belgisch decreet niet mogen trouwen met prinses Amalia
Prins Gabriël zou volgens een Belgisch decreet niet mogen trouwen met prinses Amalia
- Van burgermeisje tot royal: zó zag het leven van Máxima eruit voordat ze prinses werd
Van burgermeisje tot royal: zó zag het leven van Máxima eruit voordat ze prinses werd
- Verrassing! Prinses Amalia woont NAVO-top diner bij met koningspaar
Verrassing! Prinses Amalia woont NAVO-top diner bij met koningspaar
Lees ook
- Leuk! Koningin Máxima en prinses Ariane juichen Oranje Leeuwinnen toe
Leuk! Koningin Máxima en prinses Ariane juichen Oranje Leeuwinnen toe
- Van burgermeisje tot royal: zó zag het leven van Máxima eruit voordat ze prinses werd
Van burgermeisje tot royal: zó zag het leven van Máxima eruit voordat ze prinses werd
- Wat is jouw favoriet? Praat mee over koninklijke mode
Wat is jouw favoriet? Praat mee over koninklijke mode