Navigatie overslaan
Uitgelichte afbeelding

Romantische terugblik: de bruiloft van Willem-Alexander en Máxima

Huwelijksdag ❤️

Leestijd: 2 minDoor Jeanine van Nieuwkoop - Steenhoven

De datum 02-02-2002 zullen veel Nederlanders associëren met dé koninklijke sprookjesbruiloft van de eeuw: het huwelijk van toenmalig prins Willem-Alexander en Máxima Zorreguieta. Vandaag blikken we terug op deze heugelijke gebeurtenis 24 jaar geleden.

Vijfentwintig jaar geleden gaat prins Willem-Alexander op één knie voor 'zijn' Máxima na een middag schaatsen en op 30 maart 2001 wordt de verloving bekendgemaakt. In minder dan een jaar worden alle voorbereidingen getroffen voor hun aanstaande huwelijk.

De tekst gaat hieronder verder.

Terugblik

Op het moment dat Willem-Alexander trouwt, is hij nog prins. Samen met zijn verloofde Máxima kiest hij voor de bijzondere datum 02-02-2002. Het huwelijk vindt plaats in Amsterdam. Eerst trouwt het paar voor de wet in de Beurs van Berlage. Daarna verplaatst het gezelschap zich naar de Nieuwe Kerk, waar het huwelijk ingezegend wordt. Naast de zeshonderd genodigden in de kerk, kijken er ruim zes miljoen mensen haar het huwelijk voor de televisie. Ook de traan die bij de kersverse prinses op haar wang valt bij Adiós Nonino staat 24 jaar later nog steeds bij velen in het geheugen gegrift.

Bekijk de beelden hieronder.

instagram

De weergave van Instagram vereist jouw toestemming voor social media cookies.

Toestemmingen aanpassen

Bruid

Op de huwelijksdag zijn alle ogen gericht op de bruid: Máxima. Ze verschijnt tijdens de winterse bruiloft in een japon van modehuis Valentino. Door het gebruik van mikadozijde is er geen enkele kreuk op de relatief simpele jurk te zien. Máxima draagt daarbij een kanten sluier van maar liefst vijf meter lang vol met bloemen. Op haar hoofd schittert het diadeem met diamanten sterren.

Beeld: ANP

Blauw Bloed - TV

Dit artikel hoort bij het programma

Blauw Bloed - TV

Blauw Bloed - TV