Prinsjesdag en persgesprekken: dit verandert er straks voor prinses Ariane

Op 10 april blaast prinses Ariane achttien kaarsjes uit. Met die leeftijd is ze officieel volwassen: ze mag haar rijbewijs halen en legaal alcohol drinken. Maar wat verandert er voor een 18-jarige prinses?
Als iemand achttien jaar wordt, beschouwt de Nederlandse Staat diegene niet langer als kind maar als volwassenen. Dat geldt ook voor royals. Ook al is prinses Ariane niet de beoogde troonopvolger er zullen tóch een paar dingen voor haar veranderen.
Officiële taken
Komend jaar zien we prinses Ariane niet op Koningsdag maar – als haar studie het toelaat – kunnen we haar wel in september verwachten. Wanneer ze straks volwassen is, zal ze namelijk aanwezig zijn op Prinsjesdag in Den Haag. Het is ook goed mogelijk dat de jongste dochter van koning Willem-Alexander en koningin Máxima af en toe in het openbaar zal verschijnen. Misschien wel bij de doop van een schip, net zoals haar oudere zussen.
Lees ook over:
Prinses Amalia vond doop schip "heel spannend, maar heel bijzonder"
Persgesprekken
Na afloop van de fotosessie in de zomer, gaat het koninklijk gezin vaak in gesprek met de pers. Sinds 2022 worden er ook vragen aan prinses Amalia gesteld en sinds vorig jaar is ook prinses Alexia aan de beurt. De reden dat we prinses Ariane nog niet aan het woord is gekomen, heeft te maken met haar leeftijd. De prinsessen nemen pas vanaf hun achttiende deel aan de persgesprekken, dus dit jaar kan ook prinses Ariane een aantal vragen van journalisten verwachten.
Lees verder onder de foto.

Toekomst
In tegenstelling tot haar oudste zus prinses Amalia, ligt Ariane's toekomst vanaf haar achttiende niet vast in de Grondwet. De kans is klein dat zij later koningin wordt, dus zij heeft veel meer opties om uit te kiezen. Momenteel studeert de 17-jarige prinses in Italië op het United World College Adriatic, waar zij dit jaar opgaat voor haar Internationaal Baccalaureaat. Wat ze hierna gaat doen is nog niet duidelijk, misschien kiest ze wel iets dat goed bij haar interesses past. Volgens Amalia is ze "een beetje een dromer".

Beeld: ANP

Geschreven door
Jeanine van Nieuwkoop - Steenhoven